تالار حراج باز

امروز در شرایطی ۳۰۰ هزار تن سنگ آهن در دو محموله ۵۰ هزار تنی سنگ آهن دانه بندی و ۲۵۰ هزار تنی سنگ آهن کلوخه روی تابلو حراج باز بورس کالای ایران رفت که با استقبال خریداران در مجموع یک میلیون و ۵۰ هزار تن تقاضا برای خرید این دو محموله در تالار شکل گرفت که به موجب آن کل حجم عرضه شده با افزایش قیمت پایه مورد معامله قرار گرفت.

به گزارش «کالاخبر»؛ در عرضه های امروز سنگ آهن از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در تالار حراج باز بورس کالا، محموله ۵۰ هزار تنی سنگ آهن دانه بندی تولید مجتمع سنگ آهن فلات مرکزی ایران با تقاضای ۳۰۰ هزار تنی مواجه شد و به واسطه شکل گیری رقابت میان خریداران قیمت پایه با ۱۹.۷ درصد رشد از ۱۱ هزار و ۳۲۰ ریال به ازای هر کیلوگرم به ۱۳ هزار و ۵۵۰ ریال افزایش یافت.

همچنین ۲۵۰ هزار تن سنگ آهن کلوخه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با تقاضای ۷۵۰ هزار تنی همراه شد و همین امر سبب شد قیمت پایه با رشد ۱۶.۹۶ درصدی از ۱۰ هزار و ۲۶۰ ریال به ازای هر کیلوگرم فروشنده به ۱۲ هزار ریال برسد. 

به گفته فعالان بازار، معاملات سنگ آهن در تالار حراج باز بورس کالا رفته رفته در میان فعالان صنعت فولاد و معدن کشور شناخته شده و با توجه به چند نوبت عرضه ایمیدرو به این شکل، امید می رود با حضور سایر عرضه کنندگان سنگ آهن معاملات همانند امروز با جذابیت دنبال شود.  

گفتنی است، ویژگی عرضه های امروز تالار حراج باز نسبت به عرضه های قبل را می توان تشویق فعالان حوزه فولاد برای  حضور در این مزایده دانست چراکه تمامی اعضای زنجیره فولاد قادر به حضور در این مزایده بودند و امکان پرداخت وجه به صورت کارمزدی نیز فراهم بود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش