منا ابروفراخ

مدیرعامل هلدینگ سلولزی شستا از نخستین معامله ورق ام دی اف خام شرکت صنایع چوب خزر کاسپین از شرکت های تابعه تاپیکو و شستا به میزان ۴۴ تن در بورس کالا طی چهارشنبه هفته گذشته خبر داد و گفت: برای عرضه محصولات در بورس کالا در ابتدای راه هستیم و طی برنامه ریزی‏ های صورت پذیرفته در روزهای آینده با توجه به پذیرش هر پنج شرکت تولیدی مجموعه در بورس کالا، شاهد عرضه بیشتر محصولات گروه از جمله تیشو و کاغذ بسته بندی نیز برای اولین بار در کشور خواهیم بود.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از شستا رسانه، منا ابروفراخ مدیرعامل گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین با اعلام این خبر گفت: همانطور که در حوزه ورق های فشرده چوبی، اولین تولیدکننده ام دی اف در کشور بودیم در عرضه این محصول در بورس کالا نیز اولین شرکت در حوزه سلولزی و ام دی اف هستیم که توانستیم ۴۴ تن از این محصول را روی تابلو بورس کالا ایران معامله کنیم.

ابروفراخ در ادامه تصریح کرد: این تازه ابتدای راه است و طی برنامه ریزی‏ های صورت پذیرفته در روزهای آینده با توجه به پذیرش هر پنج شرکت تولیدی مجموعه در بورس کالا، شاهد عرضه بیشتر محصولات گروه از جمله تیشو و کاغذ بسته بندی نیز برای اولین بار در کشور باشیم.

وی با ابراز رضایت از مکانیزم عرضه ام دی اف شرکت صنایع چوب خزرکاسپین در بورس کالا افزود: به‌طور قطع جهت افزایش شفافیت به سمت گسترش این روش عرضه پیش خواهیم رفت و در عرضه‌های بعدی تلاش خواهیم کرد تا محصول تیشو دو شرکت حریر خوزستان و لطیف و محصول کاغذ بسته بندی دو شرکت چوکا و کاوه را نیز در بورس کالا عرضه کنیم.

مدیرعامل تاسیکو در انتها گفت: مزیت مهم این روش برای عرضه کننده، حاکم شدن مکانیزم عرضه و تقاضا و شفافیت بر معاملات گروه سلولزی است که مورد تأکید مدیرعامل مجموعه شستا و تاپیکو می باشد.

گفتنی است، گروه صنعت سلولزی به عنوان تنها هلدینگ تخصصی در حوزه سلولزی با دارا بودن پنج شرکت مدیریتی در سه حوزه تیشو، کاغذ بسته بندی و اوراق فشرده (MDF و PVC) فعالیت کرده و مالکیت صد در صدی این هلدینگ متعلق به گروه نفت، گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) می باشد.

لازم به ذکر است، مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه ای از پذیرش ۲۰ هزار مترمکعب MDF خام شرکت صنایع چوب خزر کاسپین پس از بررسی مدارک و مستندات در دویست و هشتاد و سومین جلسه کمیته عرضه در تاریخ ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۰ در بازار فرعی بورس کالای ایران خبر داده بود.

همچنین مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه های جداگانه از پذیرش ۲ هزار تن کاغذ بسته بندی شرکت صنایع چوب و کاغذ ایران چوکا و ۱۵۰۰ تن کاغذ بسته بندی شرکت صنایع کاغذسازی کاوه و همینطور ۲ هزار تن تیشو شرکت حریر خوزستان پس از بررسی مدارک و مستندات در دویست و هشتاد و چهارمین جلسه کمیته عرضه در تاریخ ۲۵ فروردین ماه جاری در بازار فرعی بورس کالای ایران مورد تصویب قرار گرفت.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش