پورابراهیمی

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید در بحث عرضه خودرو در بورس کالا با توجه به نظرات مختلف و بعضا با مطرح شدن مسئله قیمت گذاری که با فلسفه بورس کالا مغایرت دارد گفت که برای تصمیم برای عرضه خودرو در بورس کالا به طور قطع باید نگاه قیمت گذاری را کنار گذاشت.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از بورس۲۴، اگر بخواهیم به واکاوی عرضه خودرو به بورس کالا بپردازیم، باید روزهای ملتهب رشد قیمت خودرو را طی دو سال اخیر به خاطر بیاوریم، مجلس هم برای کمک و ساماندهی به رشد بی رویه قیمت خودرو و جلوگیری از توزیع رانت در قرعه کشی ها، با تصویب طرح ساماندهی صنعت خودرو استارت ورود خودرو به بورس کالا را زد.

در اسفندماه سال گذشته، طرح عرضه خودرو در بورس کالا با اکثریت آرا در کمیسیون صنایع تصویب شد. البته در شرایطی فروش خودرو در بورس مصوب شد که ظاهرا عنوان شد، شورای رقابت در پروسه قیمت گذاری دخالت خواهد داشت، نظر عده دیگری نیز قیمت گذاری در وزارت صمت و سازمان حمایت بوده است. همچنین، طبق این طرح، ظاهرا آن دسته از خودروهایی که طبق قانون اجرایی اصل ۴۴ مشمول قیمت گذاری می شوند در بورس کالا عرضه خواهند شد.

اما در نهایت رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس آب پاکی را بر این مصوبه ریخت و اعلام کرد ورود خودرو به بورس کالا اگر بر مبنای قیمت گذاری بخواهد انجام شود،منتفی شده است.

محمدرضا پور ابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص عرضه خودرو در بورس کالا گفت: در این خصوص بخش ها و نظرات مختلفی وجود دارد، برخی نمایندگان مجلس معتقدند، مازاد قیمت مصوب تا رقابتی بورس کالا را به دولت بدهیم.

وی گفت: از سویی می گویند، خرید خودرو تبدیل به لاتاری و بخت آزمایی شده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها