• ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۰
  • کد خبر: 53147
اوره

بازار جهانی اوره پس از یک ماه ریزش حدودا ۱۵ تا ۲۰ درصدی در هاب های مختلف وارداتی و صادراتی، در هفته اخیر افزایش اندکی داشت و تقریبا بازار به ثبات رسید. کارشناسان بازار پیش بینی می کنند بازار اوره با افت مجدد روبه رو خواهد شد، کما اینکه در این هفته تندر هندوستان نیز اعلام می شود. با این حال خریداران از خرید اوره امتناع می کنند و انتظار ریزش قیمت ها را دارند.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از پتروتحلیل، قیمت اوره ایران در محدوده ۲۷۰ تا ۲۸۰ دلار در هر تن به صورت فوب و قیمت اوره خلیج فارس در محدوده ۳۳۰ تا ۳۴۰ دلار در هر تن فوب قرار دارد. در چین هم قیمت اوره به محدوده ۳۳۵ تا ۳۴۰ دلار در هر تن رسیده است.

قیمت اوره در برزیل تا محدوده ۳۵۰ دلار کاهش یافته بود و همچنان خریداران خواستار خرید اوره در همین محدوده قیمتی هستند، اما فروشندگان نرخ های ۳۶۰ تا ۳۷۰ دلار در هر تن را پیشنهاد می دهند، اما معامله فیزیکی در این محدوه قیمتی انجام نشده است.

با این حال گفته می شود خریداران در بازارهای جهانی و ایران برای خرید دست نگهداشته اند و انتظار کاهش قیمت ها را دارند و به نظر می رسد در بازار اوره دیگر شاهد افزایش های بزرگ قیمتی نخواهیم بود و بازار اوره رو به کاهش و یا پایدار خواهد بود. بازار اوره ایران احتمالا شاهد ثبات نسبی با نوسان کاهشی خواهد بود و بازارهای جهانی اوره هم احتمالا افزایش و کاهش نوسانی را شاهد خواهند بود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها