کراکینگ

شرکت نفت دولتی PetroChina برنامه دارد تا فعالیت خود در دو واحد پایه اتان واقع در شمال غرب چین را از نیمه دوم سال آغاز کند. این واحد ها در زمان شروع به کار اولین واحد های کراکینگ پایه اتان شرکت PetroChina خواهند بود. 

به گزارش «کالاخبر» به نقل از پتروتحلیل، برنامه دولت برای پروژه کراکینگ اتان به اتیلن که سالانه ۸۰۰ هزار تن اتیلن تولید خواهد کرد، تا اواخر ژوئن به پایان می رسد. این پروژه شامل واحد پلی اتیلن پر چگالش با ظرفیت تولید ۴۰۰ هزار تن در سال، واحد پلی اتیلن سنگین با ظرفیت ۴۰۰ هزار تن در سال و دیگر تجهیزات صنایع پایین دستی می شود.

دیگر پروژه کراکینگ اتان به اتیلن با ظرفیت تولید ۶۰۰ هزار تن در سال اتیلن، از اواخر سپتامبر آماده به کار می شود. این پروژه شامل واحد پلی اتیلن پر چگالش با ظرفیت ۳۰۰ هزار تن در سال، واحد پلی اتیلن سنگین با ظرفیت ۳۰۰ هزار تن در سال و دیگر تجهیزات صنایع پایین دستی می شود. 

این دو پروژه با سرمایه مشترک بالای ۲۰ میلیارد یوان (۳.۰۹ میلیارد دلار)، سالانه به میزان ۱.۸۲ میلیون تن خوراک اتان احتیاج خواهد داشت. 

پروژه چنگینگ، خوراک اتان خود را از استان شانژی و پروژه تریم، خوارک خود را از ژینجیانگ تامین خواهند کرد. چین به تازگی شروع به ساخت تجهیزات خود محور پایه اتان کرده است. اخیرا اتان عمدتا به جای استخراج و استفاده در بخش پتروشیمی، در گاز طبیعی رها می شود.

شرکت پتروشیمی Lianyungang، یکی از شرکت های تابعه بخش خصوصی Zhejiang Satellite Petrochemical، در ماه گذشته، فعالیت خود در واحد صنایع پایین دستی کراکینگ پایه اتان را با ظرفیت ۱.۲۵ میلیون تن در سال در شرق استان جیانگسو آغاز کرد که خوراک خود را از اتان وارداتی تامین خواهد کرد.  

شرکت PetroChina در سال جاری بودجه ۳۸ میلیارد یوانی را برای پروژه پالایشگاهی و مواد شیمیایی در نظر گرفت که نسبت به سال گذشته ۷۴ درصد افزایش یافته است و این پروژه علاوه بر دیگر پروژه های ذکر شده شامل پروژه در حال ساخت پالایشگاه و واحد پتروشیمی با ظرفیت ۴۰۰ هزار بشکه در روز در جنوب چین می شود که انتظار می رود فعالیت خود را از ۲۰۲۲ آغاز کند. این مجموعه همچین شامل کراکینگ نفتا با ظرفیت تولید ۱.۲ میلیون تن در سال می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش