آلومینیوم

بهای جهانی هر تن آلومینیوم پس از آنکه به بالاترین تراز سه ساله خود یعنی ۲۵۳۵ دلار صعود کرد، در نیمه دوم ماه می به زیر ۲۴۵۰ دلار کاهش یافت اما در آخر هفته بار دیگر موتور محرکش روشن و با هجوم به سمت شکستن رکورد خود تا حد ۲۵۰۶ دلار بالا آمد.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از معدن۲۴، ایالات متحده و اروپا در هفدهم ماه می سال جاری اعلام کردند که مذاکرات خود به منظور رسیدگی به دستیابی ظرفیت بیش از حد فولاد و آلومینیوم را آغاز کرده اند و در عین حال توافقی میان آن ها صورت گرفته است که اختلافات خود را در جهت دامن زدن به تعرفه ها تشدید نکنند.

در همین راستا در سایر نقاط، اخیراً قیمت ها با چشم انداز تقاضای قوی حمایت شده اند، آخرین اطلاعات نشان می دهد که واردات آلومینیوم چین در آوریل ۳۶.۱ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافته و نسبت به سال گذشته ۱۶۵.۲ درصد جهش داشته است.

با نگاهی به مسیر پیش رو، مشاهده می شود که نرخ آلومینیوم تا پایان سال ۲۰۲۲ به ۳۰۰۰ دلار در هر تن افزایش می یابد، چرا که فعالان بازار معتقدند که بازار فلز نقره ای در سال ۲۰۲۲ با کسری عرضه ۴۸۰ هزار تنی و در سال ۲۰۲۳ با کسری عرضه ۱.۰۸ میلیون تنی مواجه خواهد شد.

گفتنی است قیمت جهانی آلومینیوم طی هفته گذشته ۶ درصد و از ابتدای سال جاری میلادی ۲۶ درصد رشد داشته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش