سنگ آهن

روز جمعه قیمت سنگ آهن وارداتی به چین با توجه به نزدیکی تعطیلات جشنواره اژدها و افزایش خرید ها باز هم بالا رفته و با رشد روزانه ۳ دلاری به نزدیکی ۲۲۰ دلار در هر تن سی اف آر رسیده است. بانک سرمایه گذاری BMO در جدیدترین بررسی خود از تغییرات در صنعت فولاد چین صحبت کرده است. چین که بیش از نیمی از تولید فولاد خام دنیا را در اختیار دارد به یک دوره طولانی حاشیه سود پایین و نرخ بهره وری کم پایان داده است. کارشناسان این بانک سرمایه گذاری بر این باورند با توجه به این که تقاضای فولاد دنیا برای اولین بار از ۲ میلیارد تن در سال فراتر می رود  و از طرفی برنامه های کاهش تولید چین به نیمه دوم سال نیز کشیده شده میزان صادرات فولاد چین افت چشمگیری خواهد داشت.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از فولاد ایران، از این رو انتظار می رود قیمت فولاد در بازارهای جهانی حداقل ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده در سطوح بالا باقی بماند. این محدودیت عرضه در امریکا خیلی بیشتر به چشم می خورد. در حالی که قیمت ورق گرم در این کشور در اوج تاریخی ۱۶۰۰ دلار در هر تن است، انتظار می رود بازار ورق امریکا امسال در سطوح بالا بماند و شاید سال آینده کمی کاهش یابد.

اگر چه این موسسه چشم انداز کوتاه مدت بازار سنگ آهن را با رشدی ۲۵ درصدی نسبت به برآوردهای قبلی  همراه دانسته ولی معتقد است قیمت سنگ آهن  سال آینده در چنین زمانی ۱۰۰ دلار نسبت به سطوح فعلی ارزان تر باشد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش