آلومینیوم

تولیدکنندگان آلومینیوم اولیه در نیجریه از واردات بی‌رویه پروفیل آلومینیوم به این کشور ابراز ناراحتی کرده‌اند. به‌گفته این افراد، واردات موجب "نابودی" صنعت آلومینیوم این کشور شده است.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از باشگاه آلومینیوم، به‌گفته سخنگوی صنایع آلومینیوم نیجریه، واردکنندگان محصولات واردشده را زیر قیمت بازار داخلی به‌فروش می‌رسانند. همین مسأله ضربه بزرگی به صنعت آلومینیوم داخلی وارد ساخته است. همچنین با توجه به سود فراوان واردات، حجم بالایی از واردکنندگان کوچک در نیجریه پدیدار شدند که محصولاتی با کیفیت پایین وارد کرده و پخش می‌کنند.

درحال‌حاضر انستیتوی تولیدکنندگان نیجریه (MAN) به‌همراه تولیدکنندگان آلومینیوم در این کشور، به‌دنبال یک راه‌حل مؤثر به‌منظور جلوگیری از پخش و توزیع محصولات بی‌کیفیت با حجم بالا هستند. هم اکنون ظرفیت تولید آلومینیوم نیجریه حدود ۲۰۰ هزار تن است که آلسکول به‌عنوان تولیدکننده اصلی آلومینیوم اولیه در نیجریه، بخش عمده نیاز داخلی این کشور را تأمین می‌کند.

فقر حاکم بر نیجریه می‌تواند یکی از مهم‌ترین دلایل واردات غیرقانونی آلومینیوم بی‌کیفیت و توزیع آن باشد. بسیاری از اقلام نظیر آلومینیوم به‌طور غیرقانونی وارد نیجریه می‌شوند و این واردات تبدیل به نوعی شغل کاذب در این کشور شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها