بریتیش پترولیوم

بریتیش پترولیوم در راستای هدف تولید صفر کربن تا ۲۰۵۰، در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر در ترکیه سرمایه‌گذاری می‌کند.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از خبرگزاری تسنیم، ترکیه جذب سرمایه‌گذاری بیشتر در زمینه انرژی‌های تجدید پذیر را آغاز کرده است. شرکت بزرگ بریتیش پترولیوم که طی سه سال گذشته بیش از ۵۰۰ میلیون دلار در این کشور سرمایه‌گذاری کرده حالا تمرکز خود را بر این بخش از انرژی گذاشته است.

 طبق گفته رئیس شرکت بریتیش پترولیوم در ترکیه، این شرکت بیش از ۱۰۰ سال است در ترکیه فعالیت دارد و با توجه به افزایش منابع انرژی‌های تجدیدپذیر در سبد انرژی ترکیه طی سال‌های اخیر، قصد دارد با این سرمایه‌گذاری‌های جدید، بیش از پیش رشد کند.

 البته این تصمیم بریتیش پترولیوم در راستای هدف این شرکت برای تولید صفر کربن تا ۲۰۵۰ نیز هست مخصوصاً با توجه به ظرفیت‌های بالای ترکیه در انرژی خورشیدی و بادی.

 وی با اشاره به اینکه ترکیه بازاری است که بریتیش پترولیوم می‌تواند با سرمایه‌گذاری‌های جدید، در آن رشد کند، گفت: «با توجه به استراتژی جدید شرکت، فرصت‌های سرمایه‌گذاری در کسب و کارهای جدید در زمینه انرژی از دست نخواهند رفت و فعالیت ۳ ساله بریتیش پترولیوم در ترکیه اطمینان به این کشور را نشان داده‌ است».

بریتیش پترولیوم در فوریه ۲۰۲۰ اعلام کرد تا سال ۲۰۵۰ به تولید صفر کربن می‌رسد و در راستای این استراتژی قصد دارد در تولید منابع تمرکز داشته و به یک شرکت انرژی یکپارچه که راه حل در اختیار مشتریانش قرار می‌دهد تبدیل شود.

رئیس شرکت بریتیش پترولیوم در ترکیه گفت: «دنیا به انرژی پاک نیاز دارد و ما سرمایه‌گذاری در عملیات‌های کم کربن را در دستور کار خود قرار داده‌ایم و از انرژی‌های تجدیدپذیر به انواع انرژی‌های هیدروژنی خواهیم رسید».

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش