محمد متقی

رئیس دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی گفت: نخستین قرارداد بلندمدت فروش محصولات پتروشیمی در بورس کالا در قالب کشف پریمیوم و اعتباری محصول پی وی سی (PVC) آغازگر فصل جدیدی از معامله ها در بورس کالا است. محمد متقی معتقد است، قرارداد بلندمدت فروش محصولات پتروشیمی در بورس کالا شروع تازه ای خواهد بود بر کاهش ریسک تولید و تامین امنیت در سمت عرضه و تقاضا و یک ابزار جدید در بازار که باعث رونق معاملات خواهد شد.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از نیپنا، محمد متقی اظهارکرد: در راستای تحقق شعار سال (تولید، مانع زدایی ها و پشتیبانی ها) و به منظور رفع موانع تولید ناشی از کمبود خوراک صنایع پائین دستی پتروشیمی ها و حمایت از تولید مستمر مجتمع های تولیدکننده محصولات پتروشیمی مکانیزم عقد قراردادهای بلند مدت و شرایط خرید اعتباری محصولات پتروشیمی در دستور کار دفتر توسعه صنایع پائین دستی پتروشیمی قرار دارد.

وی با بیان این که پس از هماهنگی و پیگیری لازم و جلسه های مختلف کاری و تقارب نظرهای صنایع بالا دستی و پائین دستی، نخستین عرضه با شرایط قرارداد بلند مدت در قالب کشف پریمیوم و با شرایط خرید اعتباری برای محصول PVC-S۶۵ شرکت پتروشیمی غدیر در تاریخ ۲۶ تیر ماه ۱۴۰۰ در تابلوی بورس کالای ایران خواهد نشست. این موضوع شروع تازه ای خواهد بود بر کاهش ریسک تولید و تامین امنیت در سمت عرضه و تقاضا و یک ابزار جدید در بازار که باعث رونق معاملات خواهد شد.

رئیس دفتر توسعه صنایع پایین دستی افزود: بکارگیری ابزارهایی همچون قراردادهای بلندمدت (پریمیوم) و شرایط خرید اعتباری محصولات پتروشیمی هم اکنون بصورت منظم و با یک رویه پیوسته در اختیار صنایع پایین دستی پتروشیمی قرار دارد و امید است با بکارگیری این ابزارها در کنار نظارت و حمایت های صورت گرفته شاهد افزایش و رونق تولید در این بخش باشیم.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها