image.png

محمدمسعود سمیعی نژاد مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری پارسیان در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه کلیه محصولات شرکت اکنون در بورس کالا عرضه می شود گفت: اولین شرکتی بودیم که به منظور تحقق شفافیت حداکثری ورود گندله و آهن اسفنجی را در بورس کالا کلید زدیم و بعد از آن، شرکت ها با استقبال از این تصمیم اقدام به عرضه محصولات خود در بورس کالا کردند.

به گزارش «کالاخبر» سمیعی نژاد افزود: محصولات شرکت در بورس کالا کشف قیمت می شود که به جهت دارا بودن کلیه زنجیره و ورود به بورس کالا، مواد اولیه شرکت به تولیدکنندگان فروخته شده و وابسته به دلال و واسطه نیست.

سمیعی نژاد خاطرنشان کرد: اجرا و تکمیل طرح های نیمه تمام، تامین اشتغال پایدار و کمینه کردن دوره بازگشت سرمایه از جمله اهداف شرکت است که آن را با جدیت دنبال می کنیم.

او با بیان اینکه بخش اعظم تمرکز سرمایه گذاری ما در شرکت های دانش بنیان با محوریت بخش معدن و صنایع معدنی بوده است، اظهار داشت: همچنین در حوزه آب های زیرزمینی در استان سیستان و بلوچستان و در حوزه انرژی خورشیدی سرمایه گذاری داشتیم.

مدیرعامل سرمایه گذاری پارسیان گفت: باوجودآنکه شاخص‌های فضای کسب‌وکار با توجه به بعضی مشکلات ساختاری، تحریم‌ها و شیوع بیماری کووید-۱۹ درمجموع روند پیشرفت پروژه‌های توسعه‌ای را در سال گذشته تا حدی با کندی روبه‌رو کرد، صنایع سنگین زیرمجموعه این شرکت توانستند با کارآیی حداکثری به تولید ادامه دهند.

وی افزود: برنامه شرکت برای امسال مبتنی بر تمهید یک اقدام یکپارچه برای به‌ثمر نشاندن پروژه‌های صنایع معدنی حوزه سنگ‌آهن، صنایع فولاد، طرح‌ریزی پروژه‌های بزرگ‌مقیاس اکتشاف معادن خصوصا در حوزه فلزات پایه با پتانسیل رشد بالا در سال‌های پیش‌رو و همچنین تکمیل پروژه‌های زیرساختی خصوصا در زمینه فناوری‌های ارتباطی و حمل‌ونقل است.

به گفته سمیعی نژاد، عملکرد شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان در حمایت از سرمایه‌گذاری‌ مستقل تامین‌کنندگان تکنولوژی‌ مورد استفاده صنایع سنگین زیرمجموعه این شرکت در بعضی از به‌روزترین حوزه‌های تکنولوژی صنعتی مانند کاربرد هوش مصنوعی در عملیات معدنی به محصولات دانش‌بنیان منجر شده است. نتایج حاصل از این باور شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان به توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان طبق برآوردها، منجر به صرفه‌جویی در سطح 30 میلیون یورو در سال مالی 99 شده است.

او تصریح کرد: به دنبال طرح‌های نیمه تمامی رفتیم که در آمایش صنعتی به علت کسری بودجه تعطیل بود و ما در این راستا وارد عمل شدیم البته یکی از اهداف ما تامین اشتغال پایدار بود و سعی کردیم از هر گونه کار بازرگانی خارج شویم.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها