جواد اوجی

وزیر نفت گفت: در بخش پایین‌دست صنعت پتروشیمی و تکمیل زنجیره ارزش استان ایلام بالغ بر ۲ میلیارد دلار پروژه تعریف و اجرا می شود.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از نیپنا، جواد اوجی وزیر نفت در حاشیه سفر خود به استان ایلام (جمعه ۲ مهر) از سرمایه گذاری بیش از ۲ میلیارد دلاری در بخش پایین دست صنعت پتروشیمی در راستای تکمیل زنجیره ارزش در این استان خبر داد و افزود: بخشی از سرمایه‌های مورد نیاز این برنامه ریزی از طریق وزارت نفت و شرکت‌های تابعه و بخشی  از سوی صندوق بازنشستگی نفت و هلدینگ خلیج فارس تامین خواهد شد.

وزیر نفت گفت: به این ترتیب در مجموع چهار میلیارد دلار طی چهار تا پنج سال آینده در طرح‌ها و پروژه‌های صنعت نفت استان ایلام سرمایه‌گذاری خواهد شد که اشتغالزایی، درآمدزایی و خروج از محرومیت استان را به دنبال خواهد داشت.

احداث نخستین پارک زنجیره صنایع تکمیلی پلی‌پروپیلن

اوجی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه نخستین پارک زنجیره صنایع تکمیلی پلی‌پروپیلن در استان ایلام و در مجاورت پالایشگاه ایلام احداث خواهد شد، اظهار کرد: وزارت نفت متعهد می‌شود از طریق هلدینگ پترول مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان به این طرح کمک کند و انشاالله با فعال شدن سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، احداث نخستین پارک زنجیره صنایع تکمیلی در این استان آغاز شود و ظرف دو تا سه سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه احداث این پارک به ۱۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه نیاز دارد که بخشی از سوی وزارت نفت و بخشی از سوی بخش خصوصی و صندوق بازنشستگی نفت تامین می‌شود، افزود: ساخت پارک‌های زنجیره صنایع تکمیلی با ایجاد ارزش افزوده، جلوگیری از خام‌فروشی و اشتغالزایی و به تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در صنعت نفت کمک می‌کند.

تعریف ۱۱۷ پروژه مسئولیت اجتماعی در ایلام

وزیر نفت در ادامه با بیان اینکه لازم است به موازات طرح‌های توسعه‌ای، بحث مسئولیت اجتماعی نیز مورد توجه ویژه باشد، تصریح کرد: ۱۱۷ پروژه مسئولیت اجتماعی با ارزش حدود ۲۰۰ میلیارد تومان در استان ایلام تعریف شده که در این میان حدود ۱۰۰ میلیارد تومان برای بهسازی جاده‌های حادثه‌خیز درنظر گرفته شده است.

اوجی گفت: همچنین سهم چهار درصدی استان از اجرای طرح‌های توسعه‌ای نیز محقق می‌شود و ایفای مسئولیت‌های اجتماعی از اولویت‌های اصلی وزارت نفت است.

بر اساس این گزارش، وزیر نفت و تعدادی دیگر از اعضای هیئت‌دولت صبح امروز همراه با رئیس‌جمهوری وارد استان ایلام شده‌اند. اوجی در بدو ورود بر سر مزار شهدای گمنان شهرستان مهران حاضر شد و پس از آن، از طرح توسعه میدان مشترک آذر بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند فعالیت‌های طرح قرار گرفت و همینطور با کارکنان طرح درباره وضعیت حقوق و مزایای آنان گفت‌وگو کرد. حضور در میان مردم و گفت‌وگو با آنان از دیگر برنامه‌های وزیر نفت بوده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها