بیت کوین

هفته اول سال ۲۰۲۲ برای بیت‌کوین جالب نبود زیرا این ارز رمزنگاری شده ۱۱ درصد از ارزش خود را طی چند روز از دست داد و تقریبا ۴۰ درصد کاهش نسبت به بالاترین قیمت خود در پاییز گذشته داشت.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از سی‌بی‌اس‌ نیوز، تحلیلگران اظهار کردند: زمزمه‌های زودتر از حد انتظار افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو باعث شد بسیاری از سرمایه‌گذاران دارایی‌های بیت‌کوین خود را واگذار و به سمت سرمایه‌گذاری امن‌تر روی آورند.

در این هفته سایر سکه‌های دیجیتال ازجمله اتریوم و ریپل نیز به ترتیب ۱۳.۵ و ۹ درصد سقوط کردند. سرمایه‌گذاران انتظار دارند این نوسانات بزرگ در سال ۲۰۲۲ ادامه یابد.

رایان فرث، برنامه‌ریز مالی گفت: این بخشی از بازی و ممکن است سرمایه‌گذاران طی چند ماه ۸۰ درصد کاهش را تجربه کنند.

سال ۲۰۲۱، سالی موفق برای سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال بود. قیمت بیت‌کوین در نوامبر به ۶۹ هزار دلار و  اتریوم در اکتبر به رکورد ۴۴۰۴ دلار رسید.

اهمیت روزافزون رمزارزها باعث شد تا برخی خرده‌فروشان بزرگ، رمزارز را به‌عنوان ابزاری برای پرداخت بپذیرند.

شرکت تجزیه و تحلیل بلاک‌چین Arcane Research در یادداشتی تحقیقاتی پیش‌بینی کرد: «در سال ۲۰۲۲ شاهد تعداد بیشتری از شرکت‌های رمزنگاری نسبت به سال ۲۰۲۱ خواهیم بود که سهام آنها به صورت سهامی عام انجام می‌شود و چندین مورد از آنها ارزشی بیش از ۵ میلیارد دلار خواهند داشت».

آندریا هاردیسون، مدیر پروژه یک شرکت گفت: انتظار دارد در سال ۲۰۲۲ قیمت ارزهای دیجیتال مانند سال گذشته نوسانات زیادی داشته باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها