انزلی

عضو هیات مدیره و معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی از رشد ۱۷ درصدی ارزش معاملات صورت گرفته در بورس کالای منطقه در هشت‌ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران» به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، وحید طالب پور در خصوص عملکرد بورس کالای منطقه آزاد انزلی از ابتدای فروردین لغایت پایان آبان ماه سال جاری اظهار داشت: در این مدت بالغ‌بر ۴۶۴ میلیارد ریال کالا در بورس کالای منطقه عرضه شده که در مقابل ۳۹۵ میلیارد ریال معامله صورت گرفته در مدت مشابه سال ۹۴ بیانگر افزایش ۱۷ درصدی است.
طالب پور عضو موظف هیات مدیره سازمان در ارتباط با شاخص وزنی معاملات انجام‌شده در این مدت افزود: در هشت‌ماهه امسال حجم معاملاتی که در بورس کالای منطقه آزاد انزلی صورت گرفته ۳۴هزار و۵۵۴ تن بوده که در مقایسه با ۲۷هزار و ۳۳۴ تن هشت‌ماهه سال گذشته از رشد ۲۶  درصدی در وزن کالاهای معامله‌شده خبر می‌دهد.
معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی از افزایش تنوع کالاهای عرضه و معامله‌شده در بورس کالای منطقه طی این مدت در قیاس با هشت‌ماهه سال گذشته خبر داد و افزود: در سال گذشته ۸ نوع کالا در این بورس کالا عرضه‌شده بود که این میزان در طی هشت ماه سال جاری به ۱۱ نوع کالا رسیده است. لازم به ذکر است که طی هشت‌ماهه سال جاری انواع کالا همانند کریستال ملامین، اسید استیک، دی اتانول امین، استایرن، دی اتیلن گلایکول، جوش شیرین، کربن سدیم سبک، اوره، اسید سورفوریک، گوگرد گرانولد، ذرت، جو، سود کاستیک ازجمله مواد و اقلامی بود که در بورس کالای منطقه آزاد انزلی عرضه و معامله‌شده است.
بالا بردن شفافیت در روند مبادلات تجاری و حذف واسطه‌های تجاری به‌منظور ایجاد یک مزیت رقابتی با بهره‌گیری از مزایا و معافیت‌های منطقه ازجمله اهداف ایجاد بورس کالا در منطقه آزاد انزلی است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش