• ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۲
  • کد خبر: 74164
بیت کوین

قیمت بیت کوین پس از سقوط ۱۰ درصدی در روز پنجشنبه، ۱ درصد در روز جمعه کاهش داشت و به ۳۵۹۴۴ دلار و ۱۲ سنت رسید.

به گزارش کالاخبر ، به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، سقوط بازار سهام آمریکا در روز پنجشنبه بازار ارزهای مجازی را وحشت‌زده کرد و ارزش بیت کوین را ۱۰ درصد پایین آورد.

قیمت بیت کوین یک درصد در روز جمعه کاهش داشت و به ۳۵۹۴۴ دلار و ۱۲ سنت رسید. ارز مجازی اتر هم ۱.۲ درصد کاهش یافت و و به ۲۶۸۳ دلار و ۹۶ سنت رسید.

این کاهش قیمت‌ها به‌دنبال یک روز نه‌چندان خوب در وال‌استریت اتفاق افتاد. شاخص صنعتی داو جونز بیش‌از هزار واحد در روز پنجشنبه کاهش یافت و نزدک ۵ درصد افت داشت. هر دوی این شاخص‌ها بدترین عملکرد خود را در یک روز از ۲۰۲۰ تجربه کردند و در روز جمعه بازهم افت داشتند.

بیت کوین هم که قیمت آن تا حد زیادی وابسته به تحولات بازار سهام است، برای رسیدن به اوج قیمت اواخر ۲۰۲۱ با مشکل مواجه شده‌است.

افزایش نرخ بهره و سیاست‌های پولی سخت‌گیرانه آمریکا این ترس را به وجود آورده که اقتصاد این کشور به‌زودی وارد رکود می‌شود. فدرال‌رزرو آمریکا در روز چهارشنبه شاخص نرخ بهره خود را ۰.۵ درصد بالا برد.

تفاوتی که بحران فعلی با بحران سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۱ و حتی بحران کرونا دارد این است که هیچ پشتیبانی در کار نیست و هیچ نقدینگی وارد بازار نمی‌شود تا باعث رشد یک‌باره بازار شود.

علی‌رغم ترس و بی‌ثباتی در بازار، تمایل مؤسسات و دارندگان قدیمی ارزهای مجازی به این بخش همچنان ادامه دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها