• ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۴
  • کد خبر: 74558
برق

شرکت برق فنلاند (فینگرید) روز جمعه اعلام کرد شرکت برق روسیه (اینتر رائو) Inter RAO صادرات برق به این کشور اروپایی را از ۱۴ مه متوقف خواهد کرد.

به گزارش کالاخبر به نقل از خبرگزاری تسنیم، شرکت برق فنلاند (فینگرید) روز جمعه اعلام کرد شرکت برق روسیه (اینتر رائو) Inter RAO صادرات برق به این کشور اروپایی را از ۱۴ مه متوقف خواهد کرد.

فینگرید به نقل از شرکت اینتر رائو اعلام کرد که برق وارداتی از روسیه به دلیل مشکلات پرداخت برای برق فروخته شده در بازار متوقف خواهد شد.

شرکت رائو نوردیک RAO Nordic، یکی از شرکت‌های تابعه شرکت اینتر رائوی روسیه که در فنلاند مستقر است، گفت: ما مجبور هستیم واردات برق را از ۱۴ می به حالت تعلیق درآوریم.

در بیانیه این شرکت آمده است که توانایی پرداخت برای برق وارداتی از روسیه وجود ندارد.

شرکت برق فنلاند گفت: هیچ تهدیدی برای تامین برق لازم در فنلاند وجود ندارد. این شرکت به برق روسیه اشاره کرد که تنها ۱۰ درصد از کل مصرف فنلاند را تشکیل می‌دهد.

معاون ارشد فینگرید گفت: کاهش عرضه را می توان با افزایش واردات از سوئد و همچنین تا حدی با تولید داخلی جبران کرد.

این شرکت ماه گذشته اعلام کرده بود که برای حفظ امنیت سیستم انرژی خود، ظرفیت انتقال ارتباطات فرامرزی از روسیه را محدود خواهد کرد.

رسانه‌های فنلاند همچنین گزارش دادند که روسیه می‌تواند ارائه گاز طبیعی فنلاند را روز جمعه به دلیل تلاش این کشور برای پیوستن به ناتو متوقف کند. روسیه این گزارش ها را تایید نکرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها