• ۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۸
  • کد خبر: 75092
روسیه

حدود ۷۱.۷ میلیون بشکه نفت خام روسیه در ماه گذشته میلادی به آسیا صادر شده که بیش‌از دو برابر مقدار صادرات به این قاره قبل از آغاز حمله روسیه به اوکراین بوده‌است.

به گزارش کالاخبر به نقل از بلومبرگ، اطلاعات شرکت تحقیقاتی کپلر در سنگاپور نشان می‌دهد کشورهای آسیایی در آوریل سال جاری میلادی برای اولین‌بار از اروپا پیشی گرفته و بزرگ‌ترین واردکنندگان نفت روسیه بوده‌اند.

حدود ۷۱.۷ میلیون بشکه نفت خام روسیه در ماه گذشته میلادی به آسیا صادر شده که بیش‌از دو برابر مقدار صادرات به این قاره قبل از آغاز حمله روسیه به اوکراین بوده‌است. تحریم‌های غربی و تهدید تحریم نفت روسیه باعث شده مسکو محموله‌های خود را به سمت آسیا تغییر مسیر دهد.

جین ژی، یکی از تحلیلگران ارشد نفتی در مؤسسه کپلر گفت: «اکثر خریداران علاقه‌مند نفت روسیه در آسیا بیشتر دلایل اقتصادی برای این اقدام دارند و هیچ موضع سیاسی نگرفته‌اند».

بیشتر نفت روسیه به هند و چین صادر شده‌است. روسیه اخیراً نفت خود را با ۲۵ درصد تخفیف ارائه می‌دهد که باعث شده هند و چین محتاطانه ازین شرایط استفاده کرده و حجم بالایی از نفت روسیه را در هفته‌های اخیر خریداری کنند.

نفت روسیه از طریق دریا به آسیا صادر می‌شود، بنابراین افزایش حجم تجارت روسیه و آسیا ۴۵ تا ۶۰ میلیون بشکه انتقال نفت از طریق دریا را در آینده نزدیک افزایش می‌دهد. اطلاعات کپلر نشان می‌دهد از ۲۶ ماه مه، حدود ۵۷ میلیون بشکه نفت خام اورال روسیه و ۷.۳ میلیون بشکه از نفت خام اسپوی خاور دور این کشور روی دریا بوده‌است. این رقم در اواخر فوریه برابر با ۱۹ میلیون بشکه نفت اورال و ۵.۷ میلیون بشکه نفت اسپو بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها