• ۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۶
  • کد خبر: 75203
هند

نظرسنجی رویترز نشان داد که بهبود اقتصادی هند پس از همه‌گیری کووید-۱۹ احتمالا در سه ماهه اول سال جاری بار دیگر به دلیل محدودیت‌های مربوط به امیکرون و تورم بالاتر سقوط کرده است.

به گزارش کالاخبر ، در نظرسنجی رویترز از ۴۶ اقتصاددان در ۲۳ تا ۲۶ مه، رشد سومین اقتصاد بزرگ آسیا در سه ماهه ژانویه تا مارس ۴.۰ درصد بود که نسبت به ۵.۴ درصد در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ کاهش داشت.

در صورت تحقق، کندترین رشد در یک سال گذشته و سومین سه ماهه متوالی رشد ضعیف‌تر خواهد بود.

راهول باجوریا، اقتصاددان ارشد هند در بارکلیز، به افزایش عفونت‌های کووید-۱۹ ناشی از سویه امیکرون ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن بر فعالیت‌های اعمال شده توسط دولت‌های مختلف ایالتی اشاره کرد.

وی گفت: «در حالی که محدودیت‌های حرکتی کوتاه‌مدت بود، سایر موارد مخالف ناشی از کمبود عرضه جهانی و هزینه‌های بالای دیگر نیز مانع از سرعت توسعه شد».

پیش‌بینی‌های منتشر ‌شده، به‌طور گسترده‌ای از ۲.۸ تا ۵.۵ درصد متغیر بود.

اقتصاددانان خاطرنشان کردند که بخشی از ضعف در نسخه آینده رشد اقتصادی به دلیل پایه یک سال پیش است. دولت به‌طور رسمی آمار تولید ناخالص داخلی سه ماهه را منتشر نمی‌کند.

اکونومیک گزارش کرد، ژانویه تا مارس، سه ماهه پایانی سال مالی ۲۰۲۱/۲۲ بود. رشد اقتصادی این کشور در سه فصل اول سال مالی به ترتیب ۲۰.۳، ۸.۵ و ۵.۴ درصد بوده که قابل بازنگری است.

نظرسنجی جداگانه رویترز در ماه گذشته میانگین رشد سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ را ۸.۷ درصد تخمین زد که کمتر از دومین تخمین رسمی قبلی ۸.۹ درصدی بود که در ۲۸ فوریه منتشر شد.

بانک مرکزی هند که مدت‌ها در دستور تورم خود بر رشد متمرکز شده بود، اخیرا تغییر مسیر داده و در نشست برنامه‌ریزی نشده ماه مه، نرخ بهره رپو خود را به پایین‌ترین حد خود افزایش داده است و به دنبال آن افزایش‌های بیشتری برای کنترل فشار قیمت‌ها در پی خواهد داشت.

بیشتر اقتصاددانان هشدار دادند که تورم چسبنده و نرخ‌های بهره بالا می‌تواند هزینه‌های مصرف‌کننده را کاهش دهد که در نهایت اقتصاد هند را که عمدتا مبتنی بر مصرف است، تضعیف خواهد کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها