• ۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۳
  • کد خبر: 76326
طلا

قیمت طلا در آخرین روز از هفته گذشته توانست از پایین ترین سطح شش روزه خود افزایش یابد اما با این حال خریداران همچنان با احتیاط بسیار زیادی وارد بازار می شوند و از هرگونه خرید سنگین خودداری می کنند.

به گزارش کالاخبر ،نگرانی ها درباره به وجود آمدن رکود در اقتصاد ایالات متحده بازگشته و سرمایه گذاران را نگران می کند. این موضوع باعث شده تا انتظارات نسبت افزایش بیشتر نرخ بهره کاهش پیدا کند که به نوبه خود به نفع طلا عمل می کند.

کاهش انتظارات نسبت به افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو همچنین روی ارزش شاخص دلار نیز تاثیر گذاشته و باعث کاهش نسبی آن می شود که در نتیجه باعث افزایش قیمت کالاهای دلاری از جمله طلا می شود.

با این حال افزایش بازده ده ساله خزانه داری آمریکا پس از افت اخیر خود، روند صعودی در بازار طلا را محدود می سازد. به علاوه افزایش احساس ریسک در بازار در مواجهه با رکود و تورم دلار آمریکا را تقویت کرده و به عنوان یک باد مخالف برای طلا عمل می کند.

تحلیل تکنیکال طلا نشان می دهد که طلا پس از مواجهه با مقاومت ۱۸۳۱ دلاری بار دیگر در حال عقب نشینی است. قیمت طلا در مسیر نزولی در نقطه ۱۸۲۳ دلاری پشتیبانی می شود که سقوط به پایین تر از آن می تواند باعث افت شدید تر آن شود.

در صورتی که طلا افت معناداری پایین تر از ۱۸۲۳ دلار نشان دهد در نقطه ۱۸۱۶ دلار حمایت خواهد شد و ادامه روند نزولی می تواند قیمت این فلز گرانبها را به حمایت ۱۸۱۲ دلاری برساند.

از طرف دیگر در صورتی که طلا بتواند بالاتر از ۱۸۳۱ دلار قرار بگیرد با مقاومت قدرتمند ۱۸۳۵ دلار رو به رو خواهد شد که عبور از آن برای خریداران ساده نخواهد بود. صعود بیشتر نیز قیمت طلا را با دو مقاومت در نقاط ۱۸۳۸ و ۱۸۴۳ دلار مواجه خواهد ساخت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها