• ۲۵ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۰
  • کد خبر: 77106
سنگ آهن

قیمت سنگ آهن وارداتی در چین روز جمعه به کمتر از ۱۰۰ دلار رسید که به دلیل افزایش نگرانی ها از افت تقاضای فولاد در این کشور بود. اقتصاد چین در سه ماهه دوم سال وضعیت خوبی نداشته و ظاهرا بحران بازار مسکن آن در حال شدت گرفتن است.

به گزارش کالاخبر به نقل از فولاد ایران، رشد اقتصادی چین در سه ماهه دوم سال ۲.۶ درصد نسبت به سه ماهه قبل افت داشته که به دلیل قرنطینه های ناشی از شیوع کرونا بود.

آخرین شاخص قیمت سنگ آهن عیار ۶۲ درصد متال بولتن سی اف آر شمال چین ۴.۲۴ درصد افت داشته ۹۶.۰۴ دلار در هر تن شنیده شد که از نوامبر ۲۰۲۱ پایین ترین قیمت بوده است.

در بوس دالیان چین نیز قیمت قرارداد سپتامبر ۱۰ درصد افت داشته ۹۵.۳۲ دلار در هر تن شنیده شد که از ۱۵ دسامبر کمترین قیمت بوده است. در ماه ژوئن تولید فولاد چین ۳.۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل و ۶ درصد نسبت به ماه می افت داشت که حاکی از افت تقاضای سنگ آهن است.

بسیاری معتقدند اگر دولت چین می خواهد بازار مسکن به ثبات برسد و جو بازار سرمایه آن مثبت شود باید به دنبال راهکاری جدی باشد. بازار فولاد و سنگ آهن چین همیشه تحت تأثیر تدابیر و واکنش های شدید دولت مرکزی آن قرار گرفته که محدودیت‌های کرونایی آشکارترین آنهاست، اما سرکوب بازار ملک و اقدامات مربوط به کاهش آلاینده های کربنی نیز مواردی هستند که واقعا بر تولید فولاد و تقاضای سنگ آهن این کشور تأثیر می‌گذارند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها