• ۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۶
  • کد خبر: 78725
بیلت

کاهش تمایل به خرید قیمت بیلت وارداتی را در بازار جنوب شرق آسیا پایین آورده است. رکود بازار فولاد منطقه علت این افت قیمت است.

به گزارش کالاخبر ،در فیلیپین بیلت وارداتی ۵۳۵ دلار هر تن سی اف آر شنیده شده که ۲ دلار افت هفتگی داشت.

از طرفی بیلت پیشنهادی ویتنام ۱۰ تا ۲۰ دلار بهبود داشت و ۵۳۰ تا ۵۴۰ دلار هر تن فوب ثبت شد. بازار فعال نبود ولی رشد قیمت قراضه بیلت ویتنام را صعودی کرد.

همچنین قیمت بیلت در بازار داخلی چین روز گذشته در ۵۴۹ دلار هر تن درب کارخانه با ۱۳ درصد مالیات بر ارزش افزوده شنیده شد. آخرین قیمت قرارداد میلگرد بورس شانگهای نیز ۶ دلار بهبود هفتگی داشته ۵۹۷ دلار هر تن ثبت شد.

توقف بازار بیلت ترکیه

بازار بیلت ترکیه تقریبا هیچ فعالیتی ندارد. ثبات بازار قراضه هم کمک کننده نبوده و خریداران بیلت به دنبال تخفیف های بیشترند. از طرفی بازار مقاطع هم نمی تواند حمایت کافی را از قیمت بیلت داشته باشد از این رو کارخانه های داخلی با توقف تولید روبرو هستند.

در بازار واردات، بیلت روسیه ۵۵۰ تا ۵۷۰ دلار هر تن سی اف آر است در حالی که یک هفته قبل ۵۶۰ تا ۵۸۰ دلار بود. معامله ای هم نهایی نشد.

در بازار داخلی نیز قیمت بیلت از ۶۲۰ دلار به ۶۰۵ دلار هر تن درب کارخانه رسیده است. تقاضا نیست و کارخانه ها باید خود را با این وضعیت سازگار کنند. از این رو برخی تولید را متوقف کرده یا کاهش داده اند. باید منتظر ماند تا روند بازار قراضه هم روشن تر شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها