• ۱۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۷
  • کد خبر: 80310
مس

قیمت مس از ابتدای سال تاکنون حدود ۲۳ درصد افت داشته است. بازار مس هفته گذشته را مثبت آغاز کرد اما در معاملات روز جمعه با انتشار داده های بخش اشتغال آمریکا که فراتر از انتظارات بازار منتشر شد و مجوز افزایش های بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو برای کنترل تورم، حدود ۱۷۰ دلار کاهش پیدا کرد و به ۷,۵۷۴ دلار رسید. 

به گزارش کالاخبر به نقل از انجمن مس ایران، روز پنجشنبه موضوع ممنوعیت نگهداری محصولات تولیدی روسیه در انبارهای بورس فلزات لندن به بحث گذاشته شد که از قیمت فلزات اساسی حمایت کرد. در حال حاضر موجودی انبار LME در محدوده کمترین سطح تاریخی خود قرار دارند و ممنوعیت ورود محصول روسیه می تواند منجر به کاهش بیشتری در موجودی شود.

وضعیت بازار چین اندکی بهبود پیدا کرده است. در بخش تولید، داده های رسمی حاکی از آن است که سطح فعالیت در سپتامبر به طور غیرمنتظره ای بعد از دوماه نزول، رشد داشته است. موجودی انبار در چین نیز در سطح پایین قرار دارد. موجودی انبار چین از جمله موجودی انبار فلزات در شانگهای به ۱۱۸,۶۹۷ تن رسیده که در پایینترین سطح تاریخی آن است.

در آگوست تولید مس باتوجه به محدودیت های برق، در برخی استان ها و محدودیت های کرونایی کاهش پیدا کرده است. اختلالات سمت عرضه در بزرگترین کشور وارد کننده مس، انقباض بازار را به همراه داشته است. به هر حال بازار مس با توجه به دلار قویتر و سیاست های انقباضی ایالات متحده می تواند همچنان بی ثبات باقی بماند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها