دلار

گلدمن ساکس در یادداشتی تحقیقاتی اعلام کرد: سرمایه‌گذارانی که مشتاق تعیین زمانی هستند که دلار باید به اوج خود برسد، احتمالا باید چند فصل دیگر منتظر بمانند.

به گزارش کالاخبر به نقل از اینوست، گلدمن ساکس اعلام کرده که بر اساس چرخه‌های تاریخی، اوج‌های دلار معمولاً با افت در مقیاس‌های رشد ایالات متحده و جهانی و کاهش فدرال رزرو همراه است.

گلدمن با اشاره به اینکه انتظار ندارد فدرال رزرو تا سال ۲۰۲۴ روند کاهشی را آغاز کند، به نظر می‌رسد اوج دلار هنوز چند فصل دورتر باشد.

بانک سرمایه‌گذاری ایالات متحده خاطرنشان کرد که دلار از طریق فعالیت‌های اقتصادی ثابت ایالات متحده حمایت شده است و با وجود افزایش شدید نرخ بهره، همچنان تورم را بالا می‌برد.

فدرال رزرو اذعان کرده است که مفهوم نرخ سیاستی «محدودکننده» یک هدف متحرک است و برآوردهای نرخ خنثی دوره‌ای افزایش یافتند.

اقتصاددانان گلدمن اکنون انتظار دارند که این چرخه طولانی‌تر و نرخ نهایی حتی بالاتر از نرخ فدرال رزرو باشد.

از سوی دیگر، منطقه یورو همچنان با چالش‌های سخت ناشی از کمبود انرژی مواجه است، در حالی که اقتصادهای کوچکتر گروه ۱۰ نسبت به نرخ‌های بالاتر یا تغییر در نرخ‌های سیاست حساس‌تر هستند که بخشی از آن به دلیل افزایش نرخ‌های متغیر وام مسکن است.

در مقابل، گلدمن گفت که اقتصاد ایالات متحده چشم‌انداز اقتصادی روشن‌تری دارد و ممکن است حساسیت کمتری نسبت به نرخ‌های بالاتر داشته باشد که باید از دلار حمایت کند.

پیش‌بینی سه ماهه گلدمن حاکی از آن است که یورو در برابر دلار به ۰.۹۴ دلار می‌رسد که حدود ۹ درصد نسبت به سطح فعلی کاهش یافته است. روز جمعه، یورو در ۱.۰۳۵۶ دلار ثابت بود.

گلدمن گفت که اوج نهایی دلار باید با چشم‌انداز بهتر رشد جهانی و تجدید جریان سرمایه به خارج همزمان شود.

با این حال، گلدمن گفت که اگر فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را متوقف یا چین اقتصاد خود را سریعتر بازگشایی کند، مسیری به سوی تامین انرژی پایدارتر در اروپا پدیدار می‌شود و زمان بالاترین سطح دلار ممکن است زودتر از حد انتظار برسد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها