فولاد

به نظر می رسد تمام تلاش های انجام شده توسط دولت چین برای محدود کردن تولید فولاد خام به ثمر نشسته است.

به گزارش کالاخبر به نقل از فولاد ایران،بر اساس داده های منتشر شده توسط اداره ملی آمار چین، تولید این کشور در اکتبر ۲۰۲۳ با کاهش ۱.۸ درصدی نسبت به سال گذشته به کمترین میزان در ۱۰ ماه گذشته یعنی ۷۹.۰۹ میلیون تن رسید. همچنین برای دومین ماه متوالی کاهش سالانه را رقم زد.

تولید روزانه فولاد خام در ماه اکتبر با کاهش ۱۸۶۰۰۰ تنی نسبت به ماه قبل به ۲.۵۵ میلیون تن کاهش یافت که از دسامبر سال گذشته بی سابقه بوده است. در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳ نیز تولید فولاد خام به ۸۷۵ میلیون تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل تنها ۱.۴۰ درصد افزایش داشت.

در ماه اکتبر، مجموعه ای از عوامل تولید را محدود نگه داشت که شامل وضعیت پیچیده بازارهای بین المللی، سیاست های پایدار برای تقویت اقتصاد داخلی، تأثیر سیاست های قبلی، تقاضای پایین دستی پایین تر از حد انتظار و انعطاف پذیری قیمت مواد اولیه بود.

همچنین، با توجه به اینکه دو عامل سیاست‌های حمایتی و صادرات تاکنون نتوانسته‌اند به طور کامل از تقاضا حمایت کنند، به نظر می رسد احتمالاً در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ نیز حمایت های دولتی ادامه یابد و برخی از کاهش احتمالی نرخ‌ بهره در آینده صحبت کرده اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها