• ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۸
  • کد خبر: 89424
بیت کوین

در حال حاضر ماینرهای بیت‌کوین با فشار فروش مواجه هستند و این مورد به‌طور بالقوه می‌تواند منجر به فروش قابل توجهی در بازار رمزارزها شود.

به گزارش کالاخبر ،بیت‌کوین همچنان ارزش قابل‌توجهی را حفظ می‌کند و با وجود کاهش ۲.۳ درصدی در روز گذشته، بالای ۶۰هزار دلار معامله می‌شود. بر اساس داده‌های کیکو، این انعطاف‌پذیری قیمت در بحبوحه دوره چالش‌برانگیز برای استخراج‌کنندگان بیت‌کوین رخ می‌دهد که درآمدهای آنها پس از رویداد هاوینگ اخیر به شدت کاهش یافته است.

ماینرهای بیت‌کوین در نتیجه کاهش درآمد، با فشار فزاینده‌ای برای فروش دارایی‌های خود مواجه هستند. هاوینگ اخیر که پاداش استخراج را از ۶.۲۵ بیت‌کوین به ۳.۱۲۵ بیت‌کوین کاهش داد، به‌طور قابل توجهی بر درآمد آنها تاثیر گذاشته است. این کاهش درآمد با کاهش کارمزد تراکنش‌ها ترکیب می‌شود و از زمان افزایش اولیه پس از هاوینگ، بهبود نیافته است.

گزارش کایکو نشان می‌دهد که جریان‌های درآمد دوگانه استخراج‌کنندگان - پاداش استخراج و کارمزد تراکنش‌ها - بازده کمتری را به همراه دارد و این مورد ماینرها را وادار می‌کند تا برای پوشش هزینه‌های عملیاتی، بیت‌کوین خود را بفروشند. تحلیلگران کایکو خاطرنشان کردند، هاوینگ معمولا رویداد فروش برای استخراج‌کنندگان بیت‌کوین بوده است، زیرا فرآیند ایجاد بلاک‌های جدید هزینه‌های قابل‌توجهی را متحمل می‌شود و استخراج‌کنندگان را مجبور به فروش برای پوشش هزینه‌ها می‌کند.

به نقل از کریپتوکارنسی، پتانسیل فروش بیت‌کوین توسط ماینرها می‌تواند تاثیرات عمیقی بر بازار ارزهای دیجیتال به‌خصوص با توجه به نقدینگی پایین فعلی داشته باشد. با توجه به اینکه بازیگران اصلی، مقادیر قابل توجهی بیت‌کوین در اختیار دارند، هرگونه فروش اجباری می‌تواند به تاثیرات قابل توجهی در بازار منجر شود. کاهش احتمالی، همراه با فشار بر ماینرها، می‌تواند زمینه را برای دوره‌ای بی‌ثبات در بازار بیت‌کوین فراهم کند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۲.۲۶ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۱.۲۹ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۵۴.۰۰ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین است که ۰.۱۶ درصد افزایش روزانه را ثبت کرده است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۷۲.۶ میلیارد دلار است که ۳.۵۵ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۵.۷۲ میلیارد دلار است که ۷.۸۸ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۶۸.۲۲ میلیارد دلار است که ۹۳.۹۶ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۷:۵۳دقیقه به وقت شرقی)

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۶۱ هزار و ۸۳۱.۲۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۲۲ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۷۴ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۲۸۹۸.۷۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۵۹ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۴۱ درصد کاهش

۳- تتر

قیمت: ۰.۹۹۹۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۳ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۵ درصد کاهش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۵۶۷.۷۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۷۴ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۲۶ درصد کاهش

۵- سولانا

قیمت: ۱۴۳.۶۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۸۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۶۶ درصد کاهش

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها