ارز

در معاملات امروز بازارهای مالی جهان، ارزش دلار در برابر ین، یورو و فرانک سوئیس کاهش یافت.

به گزارش «کالاخبر»به نقل از رویترز، نگرانی سرمایه‌گذاران و معامله گران از بی‌ثباتی‌های سیاسی در آمریکا و کاهش رشد اقتصاد جهانی باعث شد ارزش دلار در برابر ارزهای ایمن‌تری نظیر ین ژاپن و فرانک سوئیس کاهش یابد و شاخص‌های بورسی بیشتر بازارهای سهام وارد محدوده قرمز شود.

استفان اینس- مدیر بازارهای آسیایی در موسسه "اودانا" گفت: تلاطم بورس های جهانی به بازار ارز نیز کشیده شده است و من هنوز هیچ علامتی از تخفیف تنش‌ها نمی‌بینم.

شاخص دلار که برابری این ارز در مقابل سبدی از ارزهای مهم جهانی را اندازه می‌گیرد با ۰.۲ درصد کاهش در سطح ۹۶.۷۶ درصد قرار گرفت. هر یورو به ۱.۱۳۸۶ دلار، هر پوند به ۱.۲۶۷۷ دلار و هر فرانک سوئیس به ۱.۰۰۶ دلار افزایش یافتند. هم چنین هر دلار با ۰.۲ درصد کاهش به ازای ۱۱۱.۰۳ ین مبادله شد.

انتظار می‌رود علی‌رغم ریسک‌ های موجود بر سر راه اقتصاد جهانی، بانک مرکزی آمریکا در سال‌آینده میلادی نیز به افزایش تدریجی نرخ بهره ادامه دهد. معامله گران شدیدا نگرانند افزایش هزینه های استقراض باعث کاهش سودآوری شرکت های بزرگ و کندتر شدن رشد بزرگ ترین اقتصاد جهان شود.

از سوی دیگر افزایش تمایل معامله گران به فروش دلار بر روی بازدهی اوراق قرضه وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز موثر بود به گونه ای که بازدهی اوراق دو ساله به ۲.۷۵ درصد، پنج ساله به ۲.۸۸ درصد و ۱۰ ساله به ۳.۱۳ درصد افزایش یافت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش