زیره

در دومین روز از آغاز معاملات آزمایشی گواهی سپرده کالایی زیره سبز درجه یک، معامله گران تعداد ۲۵۲ گواهی را در نماد معاملاتی زیره سبز انبار کیمیا بذر تربت با سررسید انبار خرداد ۱۳۹۹ معامله کردند.

به گزارش «کالاخبر»؛ در جریان معاملات امروز تعداد ۲۵۲ گواهی سپرده زیره سبز در ۱۲ دفعه معاملاتی مورد معامله قرار گرفت.
در نماد مذکور، قیمت هر کیلوگرم زیره سبز در بالاترین سطح به قیمت ۴۱۷ هزار و ۱۳۲ ریال رسید و در پایین ترین سطح، هر کیلو از این محصول به قیمت ۴۱۲ هزار و ۴۹۹ ریال معامله شد.
گفتنی است معاملات گواهی سپرده زیره سبز در حالی از دیروز به صورت آزمایشی آغاز به کار کرد که در نخستین روز ۱۰۰۷ گواهی سپرده زیره (هر گواهی معادل یک کیلوگرم) طی ۲۴ دفعه معامله مورد معامله قرار گرفت تا در مجموع ۲ روز معاملاتی، معامله گران شاهد معامله تعداد ۱۲۵۹ گواهی سپرده زیره سبز باشند. 
این گزارش می افزاید، معاملات آزمایشی گواهی سپرده زیره سبز در حالی از روز گذشته در بورس کالا کلید خورد که محصول تحویلی به انبار می بایست تولید سال ۱۳۹۸ باشد و انبار محصول تولیدی سال های گذشته را پذیرش نخواهد کرد. 
در پایان گفتنی است، جهت تحویل گرفتن کالا از انبار لازم است حداقل به میزان ۵۵ کیلوگرم گواهی سپرده کالایی توسط مالک ارایه گردد. در صورت مالکیت کمتر از این مقدار، لازم است گواهی سپرده لازم تا وزن مذکور توسط فرد متقاضی تحویل، از بازار خریداری گردد؛ اما این محدودیت در زمان سررسید انبار اعمال نمی شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها