زعفران

مدیریت توسعه بازار فیزیکی بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه ای از گشایش انبار شرکت کشاورزی سحرخیز جهت انجام معاملات گواهی سپرده زعفران در بورس کالا خبر داد. پیش از این ۴ انبار شرکت های زرین زعفران مشرق زمین، نوین زعفران، طلای سرخ گلشید ایرانیان و انبار اتحادیه تعاونی های روستایی استان خراسان رضوی با ظرفیت ۱۴.۲ تن در بورس کالا پذیرش شده بود که با اضافه شدن انبار سحرخیر، ظرفیت انبارهای پذیرش شده زعفران در بورس به ۱۷.۷ تن افزایش می یابد.

به گزارش «کالاخبر»؛ در این اطلاعیه آمده است انبار محصول زعفران شرکت کشاورزی سحرخیز از امروز ۲۸ مرداد ماه در بورس کالای ایران فعال و با ظرفیت ۲ تن برای محصول زعفران نگین و ۱.۵ تن برای محصول زعفران پوشال معمولی، آماده پذیرش محصول مشتریان و زعفران کاران شد.

پیرو پذیرش و گشایش این انبار بورسی، دو نماد معاملاتی گواهی سپرده زعفران نگین سحرخیز و زعفران پوشال معمولی سحرخیز با دوره تحویل شهریور ۹۸ بزودی گشایش خواهند شد که این دو نماد معاملاتی مبنای تحویل قراردادهای آتی زعفران نگین و پوشال معمولی از سررسید شهریور نیز خواهند بود.

براساس شرایط مندرج در این اطلاعیه، محصول تحویلی به انبار می بایست تولید سال ۱۳۹۷ باشد و انبار مذکور محصول تولیدی سال های گذشته را پذیرش نخواهد کرد. حداکثر زمان نگهداری کالا تا سررسید نماد انبار نیز به تاریخ ۱۳۹۸.۰۸.۳۰ اعلام شده است.

این گزارش می افزاید، انبار شرکت کشاورزی سحرخیز در حالی به فهرست انبارهای مورد تایید بورس کالای ایران در حوزه معاملات زعفران اضافه شده که بر مبنای ظرفیت ۱۴.۲ تن پذیرش شده در ۴ انبار شرکت های زرین زعفران مشرق زمین، نوین زعفران، طلای سرخ گلشید ایرانیان و انبار اتحادیه تعاونی های روستایی استان خراسان رضوی، ظرفیت انبارهای پذیرش شده زعفران در بورس به ۱۷.۷ تن افزایش می یابد.

جزییات کامل پذیرش انبار شرکت کشاورزی سحرخیز در لینک ذیل در دسترس است.

http://www.ime.co.ir/files/ime-co-ir//NewsSystem/8-19-2019/681119/saharkhiz.pdf

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش