آمریکا

استراتژیست بانک خصوصی استاندارد چارترد می گوید با تشدید دوباره جنگ تجاری بین دو قدرت اقتصادی بزرگ دنیا ، بزرگترین نگرانی در حال حاضر احتمال رکود آمریکاست.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از راشاتودی ، طبق گفته کلایو مک دانل، رئیس استراتژی  این بانک، احتمال چنین رکودی در ۱۲ ماه آینده از ۲۵ درصد به ۴۰ درصد افزایش یافته است. وی  به مشتریانش گفت با افزایش بی ثباتی در بازار، پول خود را در طلا سرمایه‌گذاری کنند.

وی گفت:من تعجب نمی کنم اگر آمریکا وارد رکود اقتصادی شود چون شاهد افزایش دو هزار دلاری قیمت طلا هستیم.

روز دوشنبه ترامپ گفت که دو کشور به زودی مذاکراتشان را از سر می گیرند چون پکن پیشنهاد داده بر سر میز مذاکره بازگردند. این اطلاعیه پس از هشدار های ترامپ در مورد افزایش عوارض بر ۲۵۰ میلیارد دلار کالاهای چینی تا ۳۰ درصد نسبت به ۲۵ درصد قبلی از اول اکتبر اعلام شد. وی همچنین گفت عوارض اضافی بر ۳۰۰ میلیارد دلار دیگر از کالاهای چینی که از اول سپتامبر اجرایی می شود، به جای ۱۰ درصد ۱۵ درصد خواهد بود.

چین قبل تر قول داده بود که عوارض بر ۷۵ میلیارد دلار صادرات آمریکا را افزایش دهد و اعمال عوارض ۲۵ درصدی بر خودروهای آمریکایی را از سر بگیرد.

مک دانل گفت: تاثیر افزایش عوارض قطعاً ریسک ورود آمریکا به رکود را بالا میبرد. به نظر من این یک نگرانی واقعی برای بازارهای جهان است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها