IMG_7048.JPG

حجم معاملات آتی سكه طی هفته گذشته در بورس كالای ایران به ۴۷هزار و ۹۵۶ قرارداد و ارزش آن به بیش از ۵هزار و ۲۳۲ میلیارد ریال رسید.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، طی هفته اخیر در بین سررسیدهای فعال بازار آتی سکه، بیش‌ترین حجم معاملات با ۳۹ هزار و ۱۴۷ قرارداد به معاملات تحویل دی ماه اختصاص داشت تا ارزش این سررسید نیز به بیش از ۴هزار میلیارد و ۲۹۲ میلیون ریال برسد. این در شرایطی است که سررسید آبان ماه سال جاری با حجم هفت هزار و ۱۳۵ قرارداد و به ارزش بیش ۷۶۴میلیارد ریال در جایگاه دوم قرار گرفت.

همچنین قرارداد تحویل اردیبهشت ماه نیز با ۶۷۶ هزار قرارداد به ارزش بیش از ۶۹ میلیارد ریال در جایگاه سوم معاملات قرار گرفت، این در شرایطی است که قرارداد تحویل شهریور ماه نیز با ۶۶۸ هزار قرارداد به ارزش بیش از ۷۰ میلیارد ریال در جایگاه چهارم معاملات قرار گرفت، در پایان نیز رتبه آخر معاملات به قرارداد آتی سكه تحویل تیر با ۳۳۰ قرارداد به ارزش ۳۴میلیارد ریال اختصاص یافت.

از طرفی بررسی روند معاملات آتی سکه در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته (چهارشنبه) نشان می دهد بهای سکه در سررسیدهای مختلف با نوسان روبه رو شد؛ به طوری که سکه تحویل اردیبهشت با قیمت یک میلیون و ۳۲هزار تومان به فروش رسید که افزایش ۰/۰۳ درصدی را در این روز به ثبت رساند. قرارداد تحویل تیر نیز با قیمت یک میلیون و ۴۶ هزار تومان معامله شد و رشد ۰/۱ درصدی را در این روز تجربه کرد. این در شرایطی است که سکه تحویل شهریور سال جاری با قیمت یک میلیون و ۵۹ هزار تومان مورد معامله قرار گرفت و با کاهش۰/۰۶ درصدی نسبت به روز سه شنبه اخیر رو به رو شد. همچنین سکه سررسید آبان ماه با رشد ۰/۲۵ درصدی با قیمت یک میلیون و ۷۶هزار تومان معامله شد. این در شرایطی است که سکه تحویل دی ماه با نرخ یک میلیون و ۹۸ تومان، افزایش ۰/۱۸ درصدی را تجربه کرد.

از سویی در بازار نقدی نیز طی هفته گذشته سکه تمام بهار آزادی روزهای نسبتا آرامی را پشت سر گذاشت و در دو کانال یک میلیون و ۲۰ هزار تومان و تا حدود یک میلیون و ۳۰ هزار تومان نوسان کرد.

به این ترتیب سکه نقدی طی روز چهارشنبه گذشته با رشد قیمت معاملات خود را به ثبت رساند، به طوری که سکه تمام بهار آزادی با قیمت یک میلیون و ۳۰ هزار تومان معامله شد. همچنین بهای نیم سکه با یک هزار تومان رشد به ۵۴۶ هزار تومان رسید. ربع سکه و سکه گرمی نیز  به ترتیب با ۲۹۰ و ۱۹۳ هزار تومان معامله شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها