بورس کالا

معاملات امروز بازار آتی بورس کالای ایران در حالی به پایان رسید که قیمت آخرین معاملات در تمامی قراردادهای آتی زعفران نگین و پوشال و زیره سبز با کاهش نسبت به آخرین قیمت تسویه روزانه به رنگ سرخ در آمد و سررسید آذر ماه پسته فندقی تنها نمادی بود که با رنگ سبز معاملات خود را پایان داد.

به گزارش «کالاخبر»، در جریان معاملات امروز در نماد زیره سبز تحویل آبان ۹۸ تعداد ۱۰۰۹ قرارداد به ارزش نزدیک به ۳۳ میلیارد ریال منعقد شد. در سررسید آذر ماه قرارداد آتی زیره سبز نیز معامله گران با انعقاد ۳۴۶۵ قرارداد ارزش ۱۱۵ میلیارد ریالی را در دامنه نوسان منفی قیمت ها به ثبت رساندند.

امروز همچنین، تعداد ۱۴۳ قرارداد آتی زعفران رشته ای برای سررسید آبان ۹۸ منعقد گردید که ارزش حدود یک میلیارد ریالی را رقم زد. حجم قراردادهای آتی زعفران نگین برای تحویل در آبان ماه ۹۸ نیز به رقم ۶۴۷۶ قرارداد رسید و ارزش ۵۳ میلیارد ریالی را در پی داشت.

در نماد پسته اما با اقبال سرمایه گذاران و بازیگران بازار آتی شاهد انعقاد ۷۶۸۵ قرارداد به ارزش ۸۴۴ میلیارد و ۶۸۲ میلیون ریال بودیم و قیمت هر کیلوگرم از محصول پایه در آخرین معامله به رقم ۱۱۱ هزار و ۱۰۰ تومان رشد کرد؛ به این ترتیب، این نماد تنها نماد فعال در بازار آتی بود که با نوسان مثبت معاملات روزانه خود را پایان داد. این تعداد قرارداد در حالی منعقد شد که حجم معاملات در نماد مذکور معادل بیش از ۷۶۸ تن محصول پسته بوده است.

در پایان این گزارش می افزاید، بازار گواهی سپرده کالایی نیز امروز شاهد معامله ۱۴ هزار و ۱۵۷ گواهی معادل بیش از ۱۴ تن پسته فندقی ۳۲-۳۰ بود که این معاملات نیز با رشد قیمت ها پایان یافت. نمادهای معاملاتی زیره سبز نیز روندی مشابه قراردادهای آتی خود را دنبال کردند. هر چند معامله گران در نماد گواهی سپرده زعفران نگین دو انبار زرین زعفران مشرق زمین و تعاونی روستایی روندی برخلاف معاملات قراردادهای آتی زعفران نگین را پیگیر بودند و با رشد نسبی قیمت ها به استقبال تعطیلات آخر هفته رفتند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها