طلا

به دنبال انتشار خبرهایی از به تاخیر افتادن امضای توافق تجاری آمریکا و چین و در حالی که سرمایه گذاران به شکلی محتاطانه در انتظار تصمیم فدرال رزرو در مورد نرخ بهره در اواخر امروز هستند، قیمت طلا امروز اندکی افزایش داشت.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۸ درصد افزایش به ۱۴۸۸ دلار و ۸۸ سنت رسید. البته قیمت طلا در بازار آمریکا با ۰.۰۱ درصد کاهش به ۱۴۹۰ دلار و ۶۰ سنت رسید.

سرمایه گذاران انتظار دارند فدرال رزرو برای سومین بار در سال جاری میلادی نرخ بهره را به میزان ۰.۲۵ درصد کاهش دهد.

در همین حال یک مقام دولت آمریکا روز سه شنبه گفت، توافق تجاری موقت بین آمریکا و چین ممکن است آنگونه که انتظار می رفت به موقع برای امضا در ماه آینده در شیلی آماده نشود، اما این بدان معنا نیست که توافق در حال از دست رفتن است.

دو کشور بیش از یک سال است که مجموعه ای از تعرفه ها را علیه کالاهای وارداتی از یکدیگر اعمال کرده و موجب افزایش نگرانی نسبت به بروز رکود در اقتصاد جهانی شده اند.

طلا که یک محل سرمایه گذاری امن در هنگام بروز شرایط بغرنج سیاسی و مالی به شمار می رود، تحت تاثیر این اختلافات امسال بیش از ۱۶ درصد گران شده است.

میزان اعتماد مصرف کننده در آمریکا در ماه اکتبر به دلیل نگرانی ها در مورد چشم انداز کوتاه مدت وضعیت کسب و کار و چشم انداز شغلی برای سومین ماه متوالی کاهش داشت.

ارزش سهام در بازارهای آسیایی در معاملات اولیه امروز نوسان چندانی را شاهد نبود، زیرا نگرانی ها از به تاخیر افتادن توافق تجاری آمریکا و چین به دلیل احتمال کاهش مجدد نرخ بهره در آمریکا تا حدودی خنثی شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها