• ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
  • کد خبر: 35397
چین

پکن قصد دارد در سال ۲۰۲۰ میلادی دستیابی به رشد ۶ درصدی را در اولویت اهداف اقتصادی قرار دهد.

به گزارش «کالاخبر»،در حالی که مقام های ارشد چینی هدف رشد اقتصادی ۶ تا ۶.۵ درصدی را برای سال ۲۰۱۹ تعیین کرده اند به نظر می رسد این رقم برای سال ۲۰۲۰ میلادی به  درصد کاهش یافته است.

دولت چین قصد دارد با افزایش هزینه ها در پروژه های زیرساختی مانع از کاهش شدید رشد اقتصادی در سال آینده شود.

مقام های پکن برای حمایت از رشد اقتصادی تلاش می کنند تا مانع از گسترش بیکاری شود که می تواند عامل مهمی برای بی ثباتی اجتماعی باشد. از سوی دیگر دولت چین با رشد فزاینده بدهی شرکتهای دولتی روبرو است و این مساله به شدت ثبات مالی را تهدید می کند.

هدف رشد اقتصادی ۶ درصدی قرار است در نشست سالیانه پارلمان چین در اوایل مارس ۲۰۲۰ رسما اعلام شود. این هدف از سوی رهبران ارشد چین در کنفرانس مرکزی حزب کمونیست که اوایل دسامبر پشت درهای بسته برگزار شد، مورد حمایت واقع شده است.

یک منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود، گفت: مصمم هستیم تا هدف رشد اقتصادی ۶ درصدی را برای سال آینده حفظ کنیم.

رهبران ارشد چین وعده داده اند تا سیاست های اقتصادی را باثبات نگه دارند تا زمینه لازم برای دستیابی به هدف رشد اقتصادی ۶ درصدی در سال ۲۰۲۰ فراهم شود.

سال آینده برای حزب کمونیست چین بسیار مهم تلقی می شود تا بتواند به هدف خود برای دو برابر تولید ناخالص داخلی و درآمد در دهه منتهی به ۲۰۲۰ دست یابد.

با توجه به رشد اقتصادی ۶.۲ درصدی امسال ، رشد اقتصادی ۶ درصدی سال ۲۰۲۰ برای دستیابی به این دو هدف کافی خواهد بود.پیش بینی می شود کسری بودجه چین نیز از ۲.۸ درصد جی دی پی در سال ۲۰۱۹ به ۳ درصد در سال آینده افزایش یابد.

دولتهای محلی چین اجازه خواهند داشت تا اوراق قرضه به ارزش ۳ تریلیون یوان معادل ۴۲۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ منتشر کنند.

بانک مرکزی چین نیز قصد دارد سیاست های انبساطی پولی را با هدف پرداخت وام های کم هزینه به شرکتهای بزرگ و حمایت از رشد اقتصادی، در اولویت قرار دهد.

توافق تجاری با آمریکا می تواند تا حد زیادی فشار بر صادرکنندگان چینی را کاهش دهد ولی حمایت از صادرات نیازمند سیاست های حمایتی بیشتری از سوی دولت چین خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها