شاپور

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار امروز چهارشنبه در همایش فرصت های سرمایه گذاری و تامین مالی در بازار سرمایه در اتاق بازرگانی کرمان گفت: در حال حاضر شاهد معاملات کالاهای مهم صادراتی کشور از جمله زعفران، پسته و زیره در بورس کالا هستیم و براساس برنامه ریزی ها خرما و کشمش نیز در صف ورود به تالار بورس کالا قرار دارند.

به گزارش «کالاخبر»،شاپورمحمدی امروز چهارشنبه در همایش فرصت های سرمایه گذاری و تامین مالی در بازار سرمایه در اتاق بازرگانی کرمان با اشاره به ظرفیت های کرمان در بازار سرمایه اظهار کرد: زیره از کالاهای مهم ما در بورس کالا است که پذیرفته شده و در حال معامله است.

وی افزود: محصول دیگری که مهم است و ایران را با این برند می شناسند، پسته است که در بورس عرضه می شود و صحبت کردیم که بتوانیم خرما را نیز در بورس کالا ارائه کنیم.

محمدی تصریح کرد: زعفران جزو محصولات خوب کشور است و در بورس کالا دنبال می شود و تلاش می کنیم کشمش را نیز در بورس کالا مورد معامله قرار بدهیم.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به رتبه چهارم بورس انرژی در معاملات حال حاضر اظهار کرد: حجم معاملات بنزین در بورس انرژی بسیار خوب بوده و امیدواریم بورس انرژی روزی به بزرگ ترین بورس کشور تبدیل شود زیرا ثروت اصلی ما انرژی است و باید بدون دخالت بیگانگان قیمت خود را تعیین کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه بازار سرمایه از همه بازارها بازدهی بیشتری دارد، افزود: سرمایه گذاری متنوع، بلندمدت، با آموزش لازم و با پرهیز از شایعات و با کمک تحلیل، در بازار سرمایه حتما در بلندمدت از بازارهای دیگر بهتر خواهید بود.

محمدی با بیان اینکه بازارهای سرمایه جای مناسبی برای سرمایه گذاری است اما با شرط هایی که بیان شد، گفت: بازار سرمایه نسبت به بازارهای دیگر قواعد سرمایه گذاری دقیق تری دارد و باید حتما آموزش های مستمر در این بازار وجود داشته باشد که اتاق بازرگانی حتما می تواند اینجا کمک کند و در راستای فرهنگسازی و آموزش های لازم همکاری کند.

رییس سازمان بورس بیان کرد: تسهیل و تسریع، وظیفه قانونی سازمان بورس است که البته در کنار آن مراقبت و دقت نیز داریم که در این صورت مردم استان از منافع شرکت ها بهره مند می شوند.

وی افزود: تامین مالی بحث بسیار مهمی است که دسترسی و نرخ تامین مالی برای تولیدکننده اهمیت دارد و بازار سرمایه باید به هر دو مسئله کمک کند.

محمدی با بیان اینکه انتشار اوراق بهادار برای شرکت های خصوصی قطعا اولویت اولیه سازمن بورس است، اظهار کرد: ۱۲۰ هزار میلیارد تومان اوراق در کشور داریم که بیشتر آن(۸۰ درصد) دولتی است؛ البته تکالیف بودجه ای است و دوست داریم روزی این روال برعکس و ۸۰ درصد خصوصی و ۲۰ درصد دولتی شود.

وی با ابراز امیدواری از اینکه روزی بیاید سازمان بورس نقش اصلی را در تامین سرمایه داشته باشد، افزود: بازار سرمایه در سه سال اخیر رشد بسیار خوبی در اوراق داشته که به رشد دلار و تورم تناسب ندارد و بخشی از آن ناشی از پذیرش شرکت های جدید بوده و در سه سال و نیم گذشته حدود ۷۰ شرکت به بورس اضافه شده است.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه ابزارهای بازار سرمایه ما در بین تمام کشورهای اسلامی دنیا بیشتر است، اظهار کرد: بازار سرمایه در سال های اخیر تامین مالی جمعی را راه اندازی کرده که فرصت بسیار خوبی برای دانشگاهیان، هنرمندان و جوانان است.

وی افزود: تا پایان امسال فروش استقراضی فراهم خواهد شد و ابزارهای بازار سرمایه خوب است و باید فرهنگسازی و آموزش داده شود.

محمدی با اشاره به اینکه یکی از برنامه های سازمان بورس، آموزش در استان ها است، بیان کرد: فرصت های بازار سرمایه از نظر تنوع و ابزار بسیار مناسب است و ظرفیت های استان کرمان نیز بسیار خوب است و امیدواریم در رشد و توسعه بازار سرمایه و فعال کردن پتانسیل های این استان برخوردار گام های بلندتری برداشته و موفقیت های بیشتری تجربه کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها