F-29.JPG

طی اردیبهشت ماه، در حالی بیش از ۱.۹ میلیون تن انواع کالا به ارزش بیش از ۲۶ هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که حجم و ارزش معاملات این بورس در مقایسه با فروردین به ترتیب از رشد ۲۰ و ۳۰ درصدی برخوردار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بورس کالای ایران، در اردیبهشت ماه، عرضه کنندگان افزون بر ۲.۷ میلیون تن انواع کالا را در بورس کالای ایران بر روی تابلوی عرضه بردند که در مقابل آن تقاضایی بالغ بر ۳.۲ میلیون تن در بازار شکل گرفت.

بر اساس این گزارش، طی ماه مذکور، در تالار داخلی و صادراتی محصولات صنعتي و معدني، ۸۶۱ هزار و ۱۵۴ تن انواع کالا با ارزشي نزدیک به ۱۳هزار و ۷۷۵ ميليارد ريال معامله شد که حاکی از رشد نزدیک به ۱۳۰ درصدی حجم و ۱۰۰ درصدی ارزش معاملات این تالار است.

گفتنی است در تالار مذکور، ۶۶۴ هزار و ۸۲۲ تن انواع فولاد، ۲۰ هزار و ۵۳۰ تن انواع مس، ۵۶۰ تن سولفور مولیبدن،۲۰۰ تن کک متالورژی، ۲۰۰ تن شمش روی، ۱۶۵ هزار تن سنگ آهن دانه بندی، ۹ هزار و ۸۳۰ تن آلومینیوم و ۱۱۰کیلوگرم شمش طلا از سوی مشتریان خريداري شد.

این گزارش همچنین حاکی است، در دو بخش داخلي و صادراتي تالار فرآورده هاي نفتی و پتروشيمي، ۹۸۰هزار و ۳۸۱ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۰ هزار و ۸۸۰ ميليارد ريال به فروش رسید؛ در اين تالار، ۳۳۶ هزار و ۱۰۷تن انواع قير، ۱۵۶هزار و ۹۱تن مواد پليمري، ۲۴۱ هزار تن وکيوم باتوم، ۱۰۵هزار و ۸۰۰ تن لوب کات، ۱۹ هزار و ۲۶۸ تن مواد شيميايي، ۲ هزار و ۷۰۰ تن عایق رطوبتی، ۵۵ هزار و ۲۲۰تن گوگرد، یک هزار تن سلاپس واکس و ۱۷۰ تن گاز آرگون معامله شد.

رکوردزنی شکر در تالار کشاورزی

تالار محصولات کشاورزی نیز در حالی شاهد معامله ۵۳۵ تن انواع کنجاله،۹۳۵ تن جو، ۵ هزار و ۸۹۰ تن ذرت، ۲ هزار و ۲۵تن برنج و ۶ هزار و ۵۰ تن روغن خام بود، که با استقبال چشمگیر فعالان بازار شکر، افزون بر ۵۳ هزار و ۹۰ تن شکرسفید در بورس کالای ایران مورد معامله قرار گرفت.

براساس این گزارش، طی اردیبهشت ماه، برای گروه های کالایی آلومینیوم، طلا، موادشیمیایی، شکر، سنگ آهن، روغن خام، جودامی، ذرت، مس، لوب کات، گوگرد، گازها و خوراکها، کنسانتره مولیبدن،کنجاله ها، فولاد و عایق رطوبتی رشد حجم معاملات ثبت شد.

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها