بورس های جهانی

اخبار حاکی از گسترش ویروس کرونا در چین و تایید ابتلای چند نفر در آمریکا، بورس‌های آمریکایی را در معاملات شب گذشته قرمزپوش کرد.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از ایبِنا، زمانی که چند ساعت پیش بورس نیویورک بسته شد، شاخص‌های سهام در این کشور بیشترین افت ارزش از ماه اکتبر تاکنون را تجربه کردند که دلیل آن نگرانی‌ها نسبت به تاثیرات اقتصادی شیوع ویروس کرونا در چین و برخی دیگر از کشورها بود.

شاخص داوجونز صنعتی ۱.۶ درصد منفی شد و S&P۵۰۰ نیز ۱.۶ درصد دیگر از ارزش خود را از دست داد، شاخص نزدک بورس نیویورک هم ۲.۱ درصد منفی شد. الک یانگ، مدیر اجرایی موسسه راسل، می‌گوید: چین بزرگترین پیشران رشد اقتصاد جهانی است و بنابراین این شیوع در بدترین جا اتفاق افتاده است.

وی تاکید کرد:‌ بازارها از بی‌ثباتی نفرت دارند و ویروس کرونا یک بی‌ثباتی و عدم اطمینان کامل است، چرا که هیچ کسی نمی‌داند تاثیر شیوع آن بر اقتصاد جهانی چقدر بد خواهد بود. همچنین به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی، برخی از شرکت‌هایی که بیشترین افت ارزش را در معاملات شب گذشته بورس آمریکا تجربه کردند، شرکت‌های مسافرتی نظیری کارنیوال، ماریوت و اکسپدیا بودند.  

شرکت‌های هواپیمای نظیر دلتا و یونایتد نیز شاهد افت چند درصدی قیمت سهام خود بوده‌اند. در بخش صنعتی نیز شرکت‌های ساختمانی و معدنی به دلیل چشم انداز کاهش تقاضا از سوی چین منفی شدند. به جز چین، رسیدن این ویروس به حدود ۱۰ کشور دیگر از جمله آمریکا، فرانسه و ژاپن نیز تایید شده و تاکنون ابتلای دو نفر به این ویروس در آمریکا از سوی مقامات این کشور تایید شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش