بازار گواهی سپرده کالایی

در جریان معاملات هفته گذشته در بازار ابزارهای مالی بورس کالای ایران بیش از دو میلیون و ۹۴ هزار گواهی سپرده کالایی به ارزش یک هزار و ۵۷۷ میلیارد و ۶۴۷ میلیون ریال دادوستد شد که حجم و ارزش این معاملات به ترتیب ۶۴ و ۵۴ درصد به نسبت هفته ماقبل افزایش یافت.

به گزارش «کالاخبر»؛ طی معاملات هفته ای که گذشت معامله گران بیشترین حجم معاملات را به گواهی سپرده زعفران نگین با معامله بیش از یک میلیون و ۶۸۷ هزار ورقه بهادار مبتنی بر کالا اختصاص دادند که در نتیجه خرید و فروش این تعداد گواهی سپرده کالایی زعفران نگین ارزش ۱۴۱ میلیارد و ۲۳۹ میلیون ریال به ثبت رسید.

دادوستد بیش از ۱۱۳ هزار گواهی سپرده زعفران پوشال نیز ارزشی بیش از ۷ میلیارد و ۶۲۸ میلیون ریال را در پی داشت.

در جریان معاملات هفته قبل ۹۷ هزار و ۴۱۴ گواهی سپرده پسته فندقی ۳۲-۳۰ نیز در حالی خرید و فروش شد که ارزش این معاملات به بیش از ۹۱ میلیارد و ۳۶۷ میلیون ریال رسید.

معامله گران ۱۴ هزار و ۴۳۱  گواهی سپرده زیره سبز را نیز در بازار خرید و فروش کردند که در نتیجه آن ارزش حدود ۴.۵ میلیارد ریالی برای این محصول رقم خورد.

و اما در ۴ نماد فعال گواهی سپرده سکه طلا بیش از ۱۸۲ هزار و ۴۰۰ گواهی سپرده سکه دادوستد شد که این حجم معاملاتی ارزش ۱۳۳۲ میلیارد و ۹۳۸ میلیون ریالی را به ثبت رساند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش