معدنی

ارزش فروش محصولات ۷۴ شرکت زنجیره معدن و صنایع معدنی طی ماه شهریور ۱۳۹۹ با جهش ۹۵ درصدی نسبت به ماه مشابه سال گذشته همراه شد. همچنین فروش این تعداد شرکت در نیمه نخست امسال، رشد بیش از ۵۰ درصدی را تجربه کرد.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از ایمیدرو، ارزش فروش تولیدات شرکت های این حوزه در شهریور ماه از ۲۶.۳ هزار میلیارد تومان عبور کرد. مجموع ارزش فروش این ۷۴ شرکت طی شش ماه نخست سال جاری نیز به رقم بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان رسید. در این میان ایرالکو با ۷۷ درصد، ملی مس با رشد ۶۲ درصدی، فولاد کاوه کیش با رشد ۶۵ درصد، گل گهر با افزایش ۵۹ درصد،‌ فولاد کاوه جنوب با افزایش ۵۸ درصد،‌ فولاد خوزستان با رشد ۴۱ درصد و چادرملو با ۳۸ درصد به عنوان پیشتازان رشد در شرکت های بزرگ بوده اند. طی این مدت برخی شرکت های خصوصی نیز رشد های سه رقمی را در فروش تجربه کردند.

طی شش ماه ابتدای سال ۹۹، بیشترین سهم فروش معادل ۲۷.۳هزار میلیارد تومان، ابتدا به فولاد مبارکه اختصاص داشت. پس از آن ملی مس با ۱۶ هزار میلیارد، فولاد خوزستان با ۱۱ هزار میلیارد و گل گهر با ۱۰ هزار میلیارد تومان سرآمدان فروش در نیمه ابتدای ۹۹ بودند.

ارزش فروش فولاد مبارکه در شهریور نیز به ۵۵۰۰ میلیارد،‌ ملی مس به ۴۲۰۰ میلیارد،‌ گل گهر ۲۱۰۰ میلیارد، فولاد خوزستان ۱۸۰۰میلیارد و ذوب آهن ۱۵۰۰ میلیارد تومان فروش داشتند و به عنوان ۵ شرکت بزرگ در فروش معرفی شده اند.

در مجموع ۳۵ درصد کل فروش شرکت های تولیدی در بورس مربوط به حوزه معدن و صنایع معدنی بوده که مرتبط با رشد تولیدات این شرکت ها و تقویت بازار و البته رشد دلار است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها