• ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷
  • کد خبر: 44482
دلار و طلا

در حالی که ارزش دلار تا حدودی ترمیم شده و سرمایه گذاران همچنان امیدوار به نهایی شدن بسته محرک مالی جدید دولت آمریکا هستند، قیمت طلا امروز شاهد کاهش بود.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از خبرگزاری تسنیم، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۵ درصد کاهش به ۱۹۱۴ دلار و ۷ سنت رسید. قیمت طلا در بازار معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر با ۰.۴۳ درصد کاهش به ۱۹۲۰ دلار و ۷۰ سنت رسید.

هووی لی اقتصاددان بانک او سی بی سی گفت: «شاخص ارزش دلار ترمیم شده است. با توجه به عدم کاهش بیشتر ارزش دلار، سرمایه گذاران در بازار طلا احساس خطر کرده اند.»

شاخص ارزش دلار امروز با ۰.۱ درصد افزایش مواجه بود و در عین حال ارزش سهام در بازارهای آسیایی کاهش داشت.

پس از آنکه کاخ سفید اعلام کرد جمهوری خواهان سنا مصوبه مورد نظر ترامپ را پیگیری خواهند کرد، سرمایه گذاران از نزدیک تحولات مربوط به بسته محرک مالی جدید را دنبال می کنند.

ترامپ روز یکشبه از کنگره خواسته بود یک مصوبه محرک مالی کوچک تر را به تصویب برساند. مذاکرات بر سر یک بسته محرک مالی جامع همچنان با اختلاف نظر طرفین مواجه است.

لی افزود: «اگر بسته محرک مالی تصویب شود طبیعتا موجب افزایش قیمت طلا خواهد شد. اما به نظر می رسد که تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری بسته ای به تصویب نخواهد رسید و از این رو در حال حاضر قیمت طلا با اندکی نوسان مواجه است.»

اقدامات محرک مالی گسترده دولت ها و بانک های مرکزی جهان با هدف کاستن از زیان های اقتصادی بحران کرونا سبب شده تا قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون حدود ۲۶ درصد افزایش یابد.

در عین حال افزایش مجدد موارد ابتلا به کرونا در اقتصادهای بزرگ جهان از جمله آمریکا و انگلیس موجب نگرانی ها از چشم انداز ترمیم اقتصاد جهانی شده و همین مسئله اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا را افزایش داده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها