فولاد

کارنامه ۹ ماهه تولید فولاد در جهان از سوی انجمن جهانی فولاد منتشر شد که نشان می دهد ایران با رشد ۹ درصدی در تولید مواجه شده درحالی که جهان افت ۳.۲ درصدی را تجربه کرده است.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از ایمیدرو، گزارش انجمن جهانی فولاد نشان می دهد تولید ۹ ماه ابتدای سال ۲۰۲۰ با رشد بیش از ۹ درصدی، از ۲۰.۸ میلیون تن فراتر رفت. در این مدت متوسط رشد تولید فولاد در دنیا با افت ۳.۲ درصدی همراه شد.

گزارش های اولیه انجمن جهانی فولاد از وضعیت تولید در ۶۴ کشور عضو حاکی است که ایران توانسته از ابتدای ژاونیه تا پایان ماه سپتامبر سال جاری، ۲۰ میلیون و ۸۲۲ هزار تن فولاد خام تولید کند که این رقم در برابر تولید ۱۹ میلیون تن مدت مشابه سال گذشته، رشد ۹.۳ درصدی پیدا کرده است.

در این مدت تولید فولاد در دنیا به یک میلیارد و ۳۴۷ میلیون تن رسید که ۳.۲ درصد کمتر مدت مشابه سال گذشته بوده است.

طی ۹ ماه نخست سال جاری میلادی، کاهش تولید فولاد در اتحادیه اروپا ۱۷.۹ درصد، کشورهای مستقل مشترک المنافع (C.I.S) افت ۲.۵ درصد، آمریکای شمالی ۱۸.۲ درصد، آمریکای جنوبی ۱۳.۹ درصد، آفریقا ۱۶.۱ درصد، خاور میانه ۱.۹ درصد و اقیانوسیه ۲.۹ درصد بوده است. 

از سوی دیگر در این گزارش برآورد شده که تولید فولاد خام ایران در ماه سپتامبر امسال به ۲ میلیون و ۲۶۰ هزار تن رسید که ۲.۲ درصد کمتر از ماه مشابه سال گذشته بوده است.

طی این ماه، اکثر نقاط جهان افت تولید را ثبت کرده اند به طوری که اتحادیه اروپا ۱۴.۱ درصد، کشورهای مستقل مشترک المنافع ۰.۳ درصد،‌ آمریکای شمالی ۱۷.۴ درصد،‌ آفریقا ۱۴ درصد، خاورمیانه ۱۱ درصد کاهش تولید را داشته اند. در این مدت اما تولید فولاد در آسیا ۷.۴ درصد افزایش داشت.

در یک نمای کلی، متوسط رشد کشورهای عضو انجمن تولید کنندگان فولاد طی ماه مورد اشاره ۲.۹ درصد رشد یافته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش