فرهنگی

سخنگوی هیات رییسه مجلس گفت: عرضه کامل فولاد تولیدی کشور در بورس کالا یکی از مهمترین دغدغه های دولت و مجلس در ماه های گذشته است البته مشکل کار به آنجا برمی گردد که به دلیل قیمت دستوری اعمال شده، شاهد ایجاد تلاطم در بازار فولاد و سواستفاده برخی افراد بودیم که با حضور رزم حسینی وزیر جدید صمت تعاملی جدید با مجلس آغاز شده تا عرضه فولاد از طریق بورس کالا تنها محور بازار باشد تا نرخ گذاری محصولات نیز در شفافیت کامل انجام شود.

محمد حسین فرهنگی در گفتگو با «کالاخبر» اظهار داشت: باتوجه به نوسان غیرواقعی قیمت فولاد در ماه های اخیر، مجلس به دنبال آن است که به طور جدی به نوسان غیرمنطقی قیمت و البته قیمت گذاری دستوری ورود کند تا رویه ای منطقی و عادلانه برای تولیدکننده و مصرف کننده اجرایی شود.
وی افزود: در اولین جلسه علنی مجلس و با توجه به شرایط فعلی بازار فولاد طرحی را آماده کرده ایم که به آن خواهیم پرداخت.
فرهنگی در ادامه با اشاره به عرضه فولاد در بورس کالا بیان داشت: یکی از هدف های ما ساماندهی بازار فولاد و سوق دادن آن به سمت بورس کالا است تا بتوانیم عرضه فولاد را در بورس کالا منحصر کنیم تا همه چیز شفاف باشد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: ۵ ماده جهت تصویب از سوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس پیشنهاد شده است تا بتوانیم ناهماهنگی ها و چندگانگی های‌ شبکه تولید و توزیع را ساماندهی کنیم.
فرهنگی در پایان گفت: به تازگی با حضور رزم حسینی  وزیر صمت، تنظیم بازار فولاد مورد بررسی قرار گرفت و گزارش‌های وزیر مورد توجه کمیسیون قرار گرفت و به زودی اصلاحات خوبی در این حوزه اجرا می شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش