نفت

چین، بزرگترین وارد کننده نفت خام دنیا، در ماه گذشته ۴۴.۵۶ میلیون تن نفت خام خریداری کرد که برابر با ۱۰ میلیون بشکه در روز است و ۱۲.۲ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از خبرگزاری تسنیم، واردات نفت خام چین ۱۲.۲ درصد در ماه اکتبر نسبت به ماه قبل کاهش یافت چون پالایشگاه‌های این کشور پس از ماه‌ها خرید سراسیمه که ذخایر آنها را به بالاترین سطح رسانده بود، این روند را متوقف کردند و سهمیه خرید نفت پالایشگاه‌های مستقل هم پایان یافته است.

چین، بزرگترین وارد کننده نفت خام دنیا، در ماه گذشته ۴۴.۵۶ میلیون تن نفت خام خریداری کرد که برابر با ۱۰ میلیون بشکه در روز است.

این کشور ۱۱.۸ میلیون بشکه در روز در سپتامبر و ۱۰.۷۲ میلیون بشکه در روز در اکتبر سال گذشته وارد کرده بود.

چین از ابتدای سال جاری میلادی تا ماه اکتبر کلاً ۴۵۸.۵۶ میلیون تن نفت خام خریداری کرده که برابر با ۱۱ میلیون بشکه در روز است یعنی ۱۰.۶ درصد بیشتر از همین دوره در سال گذشته.

تحلیلگران تخمین زده بودند موجودی نفت خام چین طی سه فصل اول سال جاری میلادی به طور متوسط ۱.۷ میلیون بشکه در روز افزایش یافته باشد.

بسیاری از پالایشگاه‌های مستقل که یک چهارم واردات نفت خام چین را در دست دارند، تقریباً از تمام سهمیه واردات خود در ۲۰۲۰ استفاده کرده‌اند.

ولی این روند می‌تواند تغییر کند. تراکم نفتکش‌های حامل نفت خام در بنادر چین رو به کاهش است و دولت اخیراً سهمیه‌های جدید واردات برای ۲۰۲۱ را اعلام کرده است.

این کشور قصد دارد سهمیه واردات نفت خام غیردولتی در ۲۰۲۱ را ۲۰ درصد نسبت به سال جاری افزایش داده و به ۲۴۳ میلیون تن برساند.

اداره گمرک چین همچنین اعلام کرده صادرات محصولات پالایشی این کشور در ماه اکتبر ۶.۶ درصد نسبت به ماه قبل افزایش داشته و به ۵.۷۹ میلیون تن رسیده است.

واردات گاز طبیعی چین در ماه اکتبر برابر با ۷.۵۳ میلیون تن بود یعنی ۱۵.۵ درصد بیشتر از سال گذشته. شرکت های بزرگ انرژی چین پیش‌بینی می کنند تقاضای گاز این کشور ۱۰ درصد در فصل زمستان افزایش یابد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها