ساسول

شرکت پتروشیمی ساسول حالت فوق‌العاده در مجتمع تولید پلی‌اتیلن در ایالت لوئزیانا آمریکا را لغو کرد.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از نیپنا، براساس نامه‌ای که به دست مشتریان ساسول رسیده، این شرکت پتروشیمی آفریقای جنوبی حالت فوق‌العاده را در مجتمع تولید پلی‌اتیلن سبک خطی (LLDPE) واقع در «لیک چالرز» ایالت لوئیزیانا آمریکا لغو کرده است.

حالت فوق‌العاده از ۳۱ آگوست در پی تعطیلی این مجتمع پتروشیمی به‌دلیل وزش طوفان شدید «لورا» در «لیک چارلز» اعلام شد.

طوفان لورا آسیب‌های قابل توجه‌ای به منطقه «لیک چارلز» وارد کرد و سبب قطع طولانی‌مدت برق بسیاری از خانه‌های شهروندان و اماکن صنعتی شد و در پی وزش طوفان «لورا» و طوفان‌های فعال دیگر این فصل در اقیانوس اطلس، عرضه پلی‌اتیلن مورد نیاز ایالات متحده آمریکا را محدود کرد.

با این حال، محدودیت عرضه پلی‌اتیلن در هفته‌های اخیر کمرنگ شده است، در نتیجه شاهد بعضی حرکت‌های کاهشی در قیمت‌گذاری برای صادرات تک‌محموله بوده‌ایم.

براساس پایگاه داده عرضه و تقاضای موسسه آی‌سی‌آی‌اس، ظرفیت تولید سالانه مجتمع پلی‌اتیلن سبک خطی در لیک چالز لوئیزیان آمریکا ۴۷۰ هزار تن است.

پلی‌اتیلن پرکاربردترین پلاستیک در جهان است و در درجه نخست در صنایع بسته‌بندی از جمله کیسه‌های پلاستیکی، فیلم‌های پلاستیکی و ورق‌های ژئوممبران مصرف می‌شود.

شورون فیلیپس کمیکال، داو کمیکال، لایندل بازل، اکسون موبیل، فوموسا پلاستیک، اینئوس، توتال پتروکیمیکالز و وستلیک از تولید کنندگان بزرگ پلی‌اتیلن در ایالات متحده آمریکا هستند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها