پتروشیمی

پالایشگاه‌های مستقل آمریکا ۱.۵۱ دلار در هر سهم در فصل پاییز ضرر کرده‌اند که نتیجه فشار افزایش قیمت نفت خام و تقاضای پایین به خاطر محدودیت های سفر طی بحران کرونا بوده است. از اینرو می توان مدعی بود که پالایشگاه‌های نفت آمریکا کمترین درآمد خود را در سه ماهه پایانی ۲۰۲۰ تجربه کرده اند.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از خبرگزاری تسنیم، پالایشگاه‌های آمریکا کمترین درآمد را در سه ماهه پایانی۲۰۲۰ داشتند که نشان‌دهنده فشار افزایش قیمت نفت خام، تقاضای پایین به خاطر محدودیت های سفر طی بحران کرونا و هزینه های بالاتر فعالیت‌های پالایشگاهی است.

اطلاعات رفنتیو نشان می‌دهد پالایشگاه‌های مستقل آمریکا ۱.۵۱ دلار در هر سهم در فصل پاییز ضرر کرده‌اند در حالی که این رقم در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ برابر با ۱.۰۶ دلار بوده است.

پالایشگاه‌های مستقل آمریکا از جمله ماراتون پترولیوم، والرو انرژی و فیلیپس ۶۶ در سه ماهه چهارم ۲۰۲۰ شاهد تقاضای نامتوازن به خاطر اوج دوباره همه‌گیری ویروس کرونا در سراسر جهان بودند.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا تخمین می‌زند مصرف جهانی سوخت‌های مایع ۹ میلیون بشکه در روز در ۲۰۲۰ پایین آمده باشد.

شاخص قیمت نفت خام بیش از ۲۰ درصد در سه ماهه پایانی ۲۰۲۰ افزایش یافت که باعث شد حاشیه سوددهی پالایشگاه‌های آمریکا تا کمتر از ۱۰ دلار در هر بشکه به طور متوسط پایین بیاید.

محدودیت‌های کرونایی هم باعث شد سفر در جاده‌های آمریکا ۱۱ درصد در ماه نوامبر نسبت به سال قبل از آن کاهش یابد. میزان رفت و آمد در جاده های آمریکا ۹ درصد در اکتبر پایین آمده بود.

قرنطینه‌ها در کشورهای مختلف اروپایی پروازهای بین المللی و تقاضا برای سوخت هواپیما را هم در فصل پاییز کاهش داد.

حاشیه سود پالایشگاهی در آمریکا در فصل تعطیلات بهبود یافت و به حدود ۱۲.۵ دلار در هر بشکه رسید. ولی پالایشگاه‌ها در حال حاضر با ۸۰ درصد از ظرفیت خود یعنی حدود دو میلیون بشکه کمتر از همین زمان در سال گذشته میلادی فعالیت می‌کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها