• ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۷
  • کد خبر: 48831
نفت

به دنبال امیدواری نسبت به اینکه بسته محرک مالی دولت آمریکا سبب تقویت اقتصاد و تقاضا برای انرژی خواهد شد و در حالی که کاهش تولید توسط عرضه کنندگان بزرگ، شکاف بین عرضه و تقاضا را کاهش داده است، قیمت نفت روز جمعه بیش از دو درصد افزایش داشت و به بالاترین رقم در طی بیش از یک سال گذشته و به مرز ۶۳ دلار رسید.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از خبرگزاری تسنیم، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات روز جمعه با یک دلار و ۲۹ سنت معادل ۲.۱ درصد جهش به ۶۲ دلار و ۴۳ سنت رسید. در اواسط دیروز قیمت نفت برنت تا ۶۲ دلار و ۸۳ سنت رسید که بالاترین رقم از ۲۲ ژانویه ۲۰۲۰ تاکنون بود. قیمت نفت خام آمریکا هم در پایان معاملات دیروز با یک دلار و ۲۳ سنت معادل ۲.۱ درصد افزایش به ۵۹ دلار و ۴۷ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت دیروز تا ۵۹ دلار و ۸۲ سنت رسید که بالاترین رقم ثبت شده از ۹ ژانویه ۲۰۲۰ تاکنون بود.

بدین ترتیب در این هفته نفت خام آمریکا حدود ۴ درصد و نفت برنت ۵.۳ درصد رشد قیمت هفتگی را تجربه کردند.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا قرار است با گروهی از شهرداران و فرمانداران دموکرات و جمهوری خواه مناطق مختلف آمریکا ملاقات کند و تلاش ها برای به تصویب رساندن بسته محرک مالی ۱.۹ تریلیون دلاری پیشنهادی اش در کنگره را ادامه دهد. هدف این طرح تقویت رشد اقتصادی و کمک به میلیون ها آمریکایی بیکار عنوان شده است.

هر سه شاخص اصلی بورس آمریکا در مسیر ثبت دومین افزایش هفتگی متوالی قرار گرفتند. کاهش شدید موارد جدید ابتلا به کرونا و بستری شدگان این امیدواری را ایجاد کرده که زندگی به تدریج به حالت عادی باز خواهد گشت.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها