• ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸
  • کد خبر: 49323
نفت

در شرایطی که تولید نفت آمریکا به کندی در حال بازگشت به وضعیت عادی است و در حالی که با کاهش موارد ابتلا به کرونا میزان تقاضای جهانی نیز رو به افزایش است، قیمت نفت روز دوشنبه شاهد افزایش بود.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از خبرگزاری تسنیم، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با۶۹ سنت معادل ۱.۱۰ درصد رشد به ۶۳ دلار و ۶۰ سنت رسید. قیمت نفت برنت در هفته گذشته شاهد رشد حدودا یک درصدی بود. قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه مارس نیز امروز با ۵۱ سنت معادل ۰.۸۶ درصد رشد به ۵۹ دلار و ۷۵ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدییت هفته گذشته ۰.۴ درصد افت کرده بود.

سرمای بی سابقه هوا در تگزاس و تعطیلی بسیاری از میادین نفتی سبب شد تا تولید نفت آمریکا روزانه ۴ میلیون بشکه کاهش یابد و روزانه ۲۱ میلیارد فوت مکعب از تولید گاز این کشور نیز کاسته شود.

کارکنان چاه های نفتی احتمالا چند روز آینده را صرف یخ زدایی دریچه ها، راه اندازی مجدد سیستم ها و شروع مجدد تولید نفت و گاز خواهند کرد. پالایشگاه های واقع در ساحل خلیج آمریکا در حال ارزیابی میزان خسارت وارده به تاسیسات هستند و احتمالا از سرگیری کامل فعالیت آنها ۳ هفته زمان خواهد برد. با توجه به پایین بودن فشار آب و گاز و قطع برق از سرگیری فعالیت ها با تاخیر مواجه است.

تحلیلگران موسسه ای ان زد در یادداشتی نوشتند: «با توجه به اینکه سه چهارم پرسنل میادین تولید نفت و گاز شیل دست از کار کشیده اند، احتمال از سرگیری سریع تولید پایین است. کاهش میزان سرمایه گذاری در شرکت های نفت شیل آمریکا در سال جاری؛ در بلندمدت سبب محدود شدن فعالیت های حفاری خواهد شد و سطح تولید احتمالا پایین تر از سطح قبل از شیوع کرونا باقی خواهد ماند.»

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها