انجمن جهانی فولاد

براساس جدیدترین گزارش انجمن جهانی فولاد، تولید شمش فولاد ایران طی ماه دوم سال ۲۰۲۱ با رشد ۱۱.۵ درصد همراه شد که این رقم، بالاترین میزان رشد، بین ۱۰ تولیدکننده برتر فولاد جهان است.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از ایمیدرو، طبق گزارش انجمن جهانی فولاد، ایران همچنان دهمین تولیدکننده بزرگ فولاد است و بر اساس برآورد این نهاد، کشورمان در ماه فوریه سال جاری میلادی، ۲.۳ میلیون تن فولاد خام تولید کرده که ۱۱.۵ درصد بیش از مدت مشابه سال ۲۰۲۰ است و این میزان رشد، بالاترین افزایش تولید، بین ۱۰ کشور برتر تولیدکننده این محصول است.

پس از ایران، چین با رشد ۱۰.۹ درصد رتبه دوم و ترکیه با افزایش تولید ۵.۹ درصدی در جایگاه سوم رشد تولید ماه فوریه قرار گرفتند.

مجموع تولید فولاد خام ۶۴ عضو انجمن جهانی فولاد طی ماه فوریه امسال به ۱۵۰.۲ میلیون تن رسید که این رقم ۴.۱ درصد بیش از تولید ماه مشابه سال گذشته است. تولید فولاد چین در ماه مورد بررسی ۸۳ میلیون تن تخمین زده شده است. هند، ژاپن و امریکا نیز به ترتیب ۹.۱ میلیون، ۷.۵ میلیون و ۶.۳ میلیون تن تولید کرده اند.

رشد تولید دو ماه ایران: ۱۰.۸درصد

از سوی دیگر مجموع تولید ژانویه و فوریه امسال به ۳۱۵ میلیون تن رسید که ۶.۶ درصد بیش از مدت مشابه سال ۲۰۲۰ بوده است. مجموع تولید فولاد ایران هم با رشد ۱۰.۸ درصدی، ۵ میلیون تن اعلام شده است. در این مدت چین ۱۷۵ میلیون تن تولید کرد سپس هند با ۱۹.۴ میلیون، ژاپن با ۱۵.۴ میلیون تن و امریکا ۱۳.۳ میلیون تن فولاد خام در جایگاه های دوم تا چهارم ایستادند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش