• ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۳
  • کد خبر: 51001
شمش طلا

در حالی که انتشار آمارهای قوی تر از حد انتظار از فعالیت های کارخانه های چین تاثیری منفی بر جذابیت بازار طلا گذاشته و رشد سوددهی اوراق قرضه خزانه داری آمریکا ادامه دارد، قیمت فلز زرد روز پنجشنبه اندکی کاهش داشت. گفتی است، بازارهای جهانی در روز جمعه تعطیل بوده است.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از خبرگزاری تسنیم، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز پنجشنبه با ۰.۰۳ درصد افت به ۱۷۲۸ دلار و ۸۷ سنت رسید. قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی روز پنجشنبه برای تحویل در ماه ژوئن نیز با ۰.۷۵ درصد رشد به ۱۷۲۸ دلار و ۴۰ سنت رسید.

آمارهای رسمی نشان می دهد که فعالیت کارخانجات چین در ماه مارس بیش از حد انتظار رشد داشته، زیرا کارخانجاتی که به دلیل تعطیلات سال نوی چینی دست از فعالیت کشیده بودند، برای تامین تقاضای رو به افزایش داخلی و خارجی فعالیت خود را از سر گرفته اند.

در عین حال روز پنجشنبه شاخص ارزش دلار که در روز قبل از آن به بالاترین رقم ۵ ماه اخیر رسیده بود عقب نشینی کرد و این مسئله سبب شد تا افت قیمت طلا حداقلی باشد.

عامل دیگری که در روزهای اخیر به رشد نسبی قیمت طلا کمک کرده آمارهایی بوده که نشان می دهد تعداد شهروندان آمریکایی متقاضی دریافت مقرری بیکاری طی هفته گذشته رشد غیرمنتظره ای داشته است.

اعلام یک طرح ۲ تریلیون دلاری بازسازی زیرساخت های آمریکا از سوی دولت بایدن نیز در تثبیت قیمت طلا موثر بوده است. هرچند رشد سوددهی اوراق قرضه دولت این کشور مانع از رشد قیمت فلز زرد شده است.

در بازارهای فیزیکی، واردات طلای هند در ماه مارس شاهد رشد بوده و به رقم بی سابقه ۱۶۰ تن رسیده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش