مهدی بهرامی

مدیرعامل شرکت توسعه فراوری صنایع و معادن ماهان سیرجان با اعلام افزایش ۶۰ درصدی عملیات معدنکاری در معدن ۵ در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ گفت: این رشد در دو بخش تولید سنگ آهن کلوخه و باطله برداری به ترتیب به میزان ۱۵ و ۶۴ درصد بود. مهدی بهرامی نخستین عرضه محصول شرکت در بورس کالا را از جمله افتخارات شرکت ماهان در سال گذشته عنوان کرد و از انتشار اوراق سلف موازی با هدف تامین مالی در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از روابط عمومی گروه مالی گردشگری، مهدی بهرامی گفت: شرکت ماهان سیرجان در سال ۹۹، میزان ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن تولید سنگ آهن و ۳۶ میلیون تن باطله برداری را محقق کرده است.

بهرامی ادامه داد: از دیگر موفقیت‌های سال گذشته در این شرکت می‌توان به رشد فروش اشاره کرد که شاهد رشد ۲۵۰ درصدی در مقایسه با سال ۹۸ بود و مجموع فروش این شرکت در سال مالی ۱۳۹۹ به بیش از ۳۹ هزار میلیارد ریال رسیده است.

به گفته وی، همچنین در بخش ایمنی و طبق نتایج ممیزی ایمیدرو و کسب امتیاز مناسب، سال گذشته رتبه چهارم در بین ۴۴ شرکت تابعه ایمیدرو در سطح کشور را کسب کرد و از این حیث نیز شاهد رشد ۱۱۵ درصدی بودیم.

بهرامی با بیان اینکه نخستین عرضه محصول شرکت در بورس کالا نیز از افتخارات شرکت ماهان سیرجان در سال ۱۳۹۹ بود، گفت: همچنین انتشار اوراق سلف موازی توسط شرکت مراحل پایانی را می گذراند ضمن اینکه روند پذیرش شرکت در بورس نیز به سرعت در حال انجام است.

وی افزود: در بحث توسعه، موفق به اخذ مجوز کنسانتره در نیمه دوم سال ۹۹ شدیم و روند احداث کارخانه کنسانتره در سال جاری آغاز خواهد شد. همچنین در توسعه معادن مطالعات برای خرید محدوده های معدنی و انجام اکتشافات در سال ۹۹ شروع شد. در حال حاضر انجام عملیات اکتشاف در یک محدوده به وسعت ۲۰ کیلومترمربع در حال انجام است.

بهرامی اظهار کرد: شرکت ماهان سیرجان در ماه‌های پایانی سال ۱۳۹۹ پس از استقرار و پیاده‌سازی موفقیت‌آمیز استانداردهای حوزه بهداشت، ایمنی و محیط زیست و انجام ممیزی برون سازمانی، موفق به اخذ ۴ گواهینامه ISO ۴۵۰۰۱ (ایمنی و بهداشت)، ISO ۱۴۰۰۱ (زیست محیطی)، ISO ۳۱۰۰۰ (مدیریت ریسک) و HSE-MS شد.

گفتنی است، 25 اسفند ماه سال گذشته ۱۰ هزار تن سنگ آهن کلوخه شرکت توسعه فرآوری صنایع و معادن ماهان سیرجان به صورت نقدی در قیمت پایانی ۱۰ هزار و ۲۸۴ ریال معامله شده بود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش