• ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۷
  • کد خبر: 53409
نفت

واردات نفت خام هند در ماه مارس نسبت به ماه فوریه ۷.۳ درصد افزایش داشت ولی هنوز هم ۶.۵ درصد پایین‌تر از سطح واردات سال گذشته میلادی است.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از خبرگزاری تسنیم، واردات نفت خام هند در ماه مارس نسبت به ماه قبل افزایش داشت که نتیجه افزایش فعالیت های اقتصادی بود ولی وضع قرنطینه‌های جدید در سومین واردکننده بزرگ نفت خام دنیا دوباره به واردات آن ضربه خواهد زد.

واردات نفت خام هند ۷.۳ درصد در ماه مارس نسبت به ماه فوریه افزایش داشته و به ۱۸.۲۶ میلیون تن رسید ولی هنوز هم ۶.۵ درصد پایین‌تر از سطح واردات در سال گذشته میلادی است.

لوئیز دیکسون، تحلیلگر بازارهای نفت در ریستاد انرژی گفت کاهش واردات هند در ماه مارس نسبت به سال گذشته می‌تواند نتیجه افزایش قیمت نفت خام باشد.

وی گفت: «بیش از ۱۲ ماه زمان لازم است تا تقاضای نفت در هند به سطح قبل از بحران کرونا بازگردد».

اطلاعات اولیه نشان داده بودند فروش سوخت در پالایشگاه‌های دولتی هند در ماه آوریل به خاطر محدودیت‌های رفت و آمد ایجاد شده جهت مهار موج دوم کرونا کاهش یافته است.

واردات سالانه نفت هند ۱۳ درصد در سال مالی ۲۰۲۰/۲۱ کاهش داشته و به ۱۹۸.۱۱ میلیون تن رسیده است یعنی پایین‌ترین رقم طی ۶ سال گذشته که نتیجه کاهش تولید پالایشگاه‌ها به خاطر پایین آمدن تقاضا برای سوخت طی بحران کرونا بوده است.

پیش بینی می‌شود واردات هند در سال مالی جاری در سطح سال گذشته باشد یا در بدترین حالت کاهش کمی نسبت به آن داشته باشد.

واردات محصولات نفتی در هند در ماه مارس، ۸.۸ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت و به ۴.۱۰ میلیون تن رسید. این در حالی است که صادرات این کشور با ۲.۵ درصد کاهش، ۶.۰۸ میلیون تن ثبت شده است.

صادرات دیزل در ماه مارس ۵.۵ درصد نسبت به ماه قبل از آن و ۳.۷ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش